از چاپ کتاب های پیشکسوتان تا آرشیو اسناد اولیه در تاریخ شفاهی اتحادیه

از چاپ کتاب های پیشکسوتان تا آرشیو اسناد اولیه در تاریخ شفاهی اتحادیه

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، احسان منصوری مسئول پروژه تاریخ شفاهی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در گزارشی از روند اجرای این طرح در اتحادیه گفت: همزمان با چهلمین سالگرد اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تاریخ شفاهی اتحادیه، در دفتر مرکزی اتحادیه به همت معاونت فرهنگی ، اجتماعی اتحادیه کلید خورد.

 

وی گفت: ما در این طرح سعی داریم تا در مصاحبه هایی، به ناگفته های اتحادیه بپردازیم و پیشکسوتان اتحادیه که امروز اغلب در سمتهای مهم کشوری هستند از نخستین روزهای تاسیس اتحادیه و فرازو نشیب های این تشکل باسابقه انقلابی برایمان بگویند.

 

منصوری خاطرنشان کرد: تاکنون در این پروژه مطالعات اولیه و جمع آوری و آرشیو اسناد اولیه صورت گرفته است.

 

مسئول پروژه تاریخ شفاهی گفت: مصاحبه با پیشکسوتان اتحادیه از جمله حیدر صادقی ، مهدی رحمانی ، احمدیار صورت گرفته است و تا به امروز 17 جلسه مصاحبه  با 13 نفر برگزار شده است و پیش بینی ما این است که بتوانیم با 70 نفر از پیشکسوتان اتحادیه مصاحبه کنیم.

 

وی گفت:تصاویر قدیمی، حدود 600 عکس از جلسات، همایش ها و برنامه های 40 ساله اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با همکاری شورای مرکزی جمع آوری شده است که امیدواریم فاز اول این پروژه تا پایان تابستان به اتمام رسد و فاز دوم نیز تا انتهای آذر ماه تمام خواهد شد.

 

منصوری خاطرنشان کرد:در این پروژه از استان ها نیز درخواست داشتیم تا ما را همراهی کنند که در این راستا دوره آموزشی برای رابط  های استانی در مرداد ماه برگزار خواهد شد و 10 استان ازجمله قم، همدان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، فارس، یزد، مازندران، کرمان، شهرستان های تهران و خوزستان دراین پروژه همراه ما خواهند بود.

 

مسئول پروژه تاریخ شفاهی گفت: چاپ کتاب های پیشکسوتان اتحادیه ازجمله کتاب علیرضا حاجیان زاده ، کتاب 40 خاطره از 40 فعال و همچنین کتاب شهدای فعال دفتر مرکزی در دستور کار پروژه تاریخ شفاهی اتحادیه قرار دارد.

کلمات کلیدی کتاب های پیشکسوتان
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید