نماینده مقام معظم رهبری:

میرزاکوچک خان قله رفیع حماسه و جهاد بود

میرزاکوچک خان قله رفیع حماسه و جهاد بود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه  عصر روز چهارشنبه در همایش گرامیداشت میرزا در رشت اظهار داشت: میرزاکوچک خان قله رفیع حماسه و جهاد بود.

 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه در پرتو شخصیت میرزا کوچک خان جنگلی می توانیم به بازشناسی هویت خود بپردازیم، اظهار داشت: امروز از میرزاکوچک می توانیم برای بازشناسی هویت گیلان و ایران استفاده کنیم.

 

وی گفت: حماسه ای که میرزاکوچک این مرد مومن و مخلص در اوج تدین، شجاعت ، دلاوری و مردم داری توانست با بهره مندی از فرماندهی، مدیریت، ساماندهی و حرکت تشکیلاتی بسازد، حماسه ای جاوید است.

 

حجت الاسلام حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: حماسه جنگل میرزا کوچک ، حماسه ای بزرگ و جاوید نه تنها برای خطه گیلان و ملت ایران بلکه برای جامعه مومنان در جبهه مقاومت است.

 

وی با بیان اینکه دعوای ما با استکبار جهانی بر سر هویت است، افزود: مسئله اصلی نسل جوان موضوع هویت است، بعضی ها آدرس اشتباه می دهند اما شما با داشتن سرمایه های بزرگی از جمله میرزاکوچک و سایر شهدا راه را گم نمی کنید.

 

نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه در پرتو شخصیت میرزا کوچک خان جنگلی می توانیم به بازشناسی هویت خود بپردازیم، اظهار داشت: امروز از میرزاکوچک می توانیم برای بازشناسی هویت گیلان و ایران استفاده کنیم.

 

وی بیان داشت: حماسه ای که میرزاکوچک این مرد مومن و مخلص در اوج تدین، شجاعت ، دلاوری و مردم داری توانست با بهره مندی از فرماندهی، مدیریت، ساماندهی و حرکت تشکیلاتی بسازد، حماسه ای جاوید است.

 

حجت الاسلام حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: حماسه جنگل میرزا کوچک ، حماسه ای بزرگ و جاوید نه تنها برای خطه گیلان و ملت ایران بلکه برای جامعه مومنان در جبهه مقاومت است.

گفتنی است این همایش با حضور منتخب مسئولین شهرستان ها، مربیان و دانش آموزان پسر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان برگزار شد.

 

لازم به ذکر است میرزا یونس مشهور به میرزاکوچک خان جنگلی ، با راه اندازی جنبش جنگل و رهبری آن، یکی از مردمی ترین نهضت های محلی ایران را با هدف کسب استقلال ، آزادی و سربلندی ایران ایجاد کرد.

 

میرزا کوچک جنگلی پس از چندین سال مبارزه و جنگ و گریز علیه نظام مستبد داخلی و ایادی بیگانه اش ، با تعداد اندکی از یاران خود برای جمع آوری قوا به طرف خلخال حرکت کرد که در کوه های تالش در برف و بوران گرفتار شد و به شهادت رسید.

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید