نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه:

انجمن اسلامی، پرچمدار ارزش‌های اسلامی و اهداف بزرگ الهی در مدرسه است

انجمن اسلامی، پرچمدار ارزش‌های اسلامی و اهداف بزرگ الهی در مدرسه است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در نشست حضوری و برخط با کادر و مربیان اتحادیه استان آذربایجان غربی گفت:در زمانه ما عوامل شیطانی تولید غفلت بسیار وسیع‌ و جدی‌ وارد عمل شده‌اند و وقتی عوامل غفلت فعال‌تر عمل می‌کنند و امکانات‌ و تجهیزات‌شان بیشتر می‌شود، جبهه ذکر و جبهه الهی هم باید در برابر آنها هم بسیار قوی‌تر عمل کند.

 

نماینده مقام معظم رهبری در ادامه بیان داشت: در تاریخ‌ معاصر ما، انقلاب اسلامی برای همه بشریت یک ذکر و توجه به خدای متعال، عالم معنا، حقائق قدسی، سنت‌های الهی، به راه پیامبران، به هدف‌های بزرگ الهی و انسانی بود که کل دستگاه شیاطین و طاغوت را به چالش کشید.

 

حجت السلام والمسلمین حاج علی اکبری در ادامه دسترسی آسان شیاطین به دانش‌آموزان را یادآوری نمود و خاطرنشان کرد: امکانات و فناوری‌ها و امثال اینها به مدد شیاطین آمده و ما را در رویارویی بسیار پیچیده قرارداده و آنها به جامعه مخاطب ما دسترسی دارند.

 

وی افزود: شیاطین نقاط قوت و ضعف ما را هم شناخته‌اند. اینها اگر بتوانند جامعه زنان و دختران ما را از صراط انقلاب اسلامی خارج کنند فاتحه انقلاب خوانده است. هم اکنون نیز سرمایه‌گذاری و طراحی‌های زیادی انجام داده‌اند که نسل جدید در اولین مرحله ممکن مخاطب‌شان قرار گیرند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌علی‌اکبری انجمن اسلامی را پرچم ذکر در مدرسه معرفی نمود و خاطرنشان کرد: انجمن اسلامی درواقع پرچم ذکر در هر مدرسه‌ای است. انجمن اسلامی وسط مدرسه و معادلاتی که در مدرسه هست، پرچم ارزش‌های اسلامی و اهداف بزرگ الهی را نگه داشته است. اتحادیه ما به‌عنوان شبکه انسجام‌بخش به این انجمن‌ها تجربه‌های فراوانی در مدل سازماندهی انجمن‌ها، به‌روز نگه‌داشتن اینها و فعال نگه‌داشتن‌شان دارد تا بتوانند نقش ذکرآفرینی‌شان را در محیط مدرسه به خوبی ایفا کنند.

 

وی در ادامه اظهار داشت: غفلت و غارت راهبرد اصلی شیطان است. همه هنر کار ما این است که خود بچه‌ها نقطه توزیع یاد و ذکر در محیط مدرسه باشند و دوستان ما در شبکه پشتیبان اتحادیه خودشان را همیشه زمینه‌ساز و پشتیبان بدانند. این خود بچه‌ها هستند که باید فعالیت و برنامه‌ریزی کنند و ابتکار داشته باشند و ما در کنارشان باید سعی کنیم زمینه را برای فعالیت‌، ابتکارات و درخشش آنها تسهیل کنیم تا به نتیجه برسند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌علی‌اکبری،کار مجموعه را کار با فطرت‌ها برشمرد و خاطر نشان کرد:  از مصادیق اذکار، توجه و مراجعه به معارف دفاع مقدس ازجمله مطالعه زندگینامه و خاطرات شهدایی مثل شهید سلیمانی و امثال اینها می باشد.

 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در پایان به ضرورت زیست قرآنی اشاره نمود و بیان داشت: تربیت قرآنی و زیست قرآنی مورد غفلت قرار گرفته است. باید کاری کنیم بچه‌ها از بودن با قرآن کریم فیض و لذت ببرند و احساس و برداشت خوب داشته باشند. این را هم ان‌شاءالله باید در دستور کار داشته باشید.

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید