رئیس بنیاد شهید در امور ایثارگران در دیدار با مسئولین اتحادیه:

دانش آموزان باید با شهدا انس بگیرند

دانش آموزان باید با شهدا انس بگیرند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، دبیرکل و معاونین اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ضمن حضور در بنیاد شهید با سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دیدار و گفت و گو کردند.


حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در این جلسه به معرفی و سابقه این تشکل انقلابی پرداخت و افزود: دانسش آموزان در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در دوران تحصیلی مسئولیت پذیری را تجربه می کنند و ما در اتحادیه با تربیت نخبگان امیدواریم که این جوانان در در آینده گره از کار کشور باز کنند

همکلاسی آسمانی

یکی از ماموریت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین دانش آموزان است و طرح همکلاسی آسمانی بیش از یک دهه است که که اتحادیه شکل گرفته است و تاکنون 7 هزار شهید دانش آموز توسط دانش آموزان پسر سرگذشت پژوهی شده است و پرونده  این شهدا در دبیرخانه همکلاسی آسمانی در یزد موجود می باشد.

لشکر فرشتگان

دانش آموزان دختر نیز با شرکت در طرح لشکر فرشتگان سبک زندگی شهید پرور را دریافت کنند و امسال حدود 4 هزار دانش آموز درگیر فرآیند لشکر فرشتگان  می باشند.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدار گفت: حیات انقلاب اسلامی در بستر فرهنگ ایثار و شهادت است و بچه های به دنبال الگوی مناسب برای فعالیتهایشان هستند و چه الگویی بهتر از شهدا می تواند برای دانش آموزان نقش تربیتی داشته باشد و اگر به آنها الگوی مناسب معرفی نشود آنها به دنبال قهرمانان کارتونی و تخیلی خود می روند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت : دانش آموزان باید با شهدا انس بگیرند که انس با شهید، انس با قرآن و خدا است و اگر دانش آموزان با شهدا رفیق شوند قطعا پس از آن اتفاقات بسیار خوبی خواهد افتاد.

 

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید