نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه:

رسالت فرزندان انقلاب، برافراشتن پرچم امید در جامعه است

 رسالت فرزندان انقلاب، برافراشتن پرچم امید در جامعه است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،  حجت‌الاسلام والمسلمین محمد‌جواد حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در دیدار با دختران عضو اتحادیه انجمن‌‌های اسلامی دانش‌آموزان هرمزگان اظهارداشت: این جلسه در پایان یک سال و روزهای پایانی یک قرن  در حال برگزاری است که یک دوره کرونایی را هم در آن تجربه کرد‌ه‌ایم و کلا فضای تعلیمی، تربیتی، تشکیلاتی و ... تحت تاثیر کرونا قرار گرفت و عالم دیگری توسط کرونا باز شد.

 

وی افزود: با وجود تمام محدودیت‌های موجود اما دانش‌آموزان انجمن‌اسلامی سعی کردند پرچم اتحادیه را در سراسر کشور برافراشته نگه‌دارند و تقریبا تنها تشکلی بود که ارتباطات را حفظ کرد و در سال اخیر نیز برخی از فعالیت‌ها مانند مدرسه انقلاب از سر گرفته شد.

 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی بیان‌کرد: به نظر می‌رسد جامعه با کرونا کنار آمده است و همه جا باز شده است و این امید است که در شرایط پیش‌رو مدرسه‌ها به شرایط عادی برگردد تا بتوانیم برنامه‌ها را مانند گذشته قوام دهیم.

 

وی ادامه داد: من از اتحادیه استان هرمزگان خاطره‌های خیلی خوب دارم و از نزدیک آشنای این استان هستیم و من هم تایید می‌کنم بنیه تشکیلات انجمن اسلامی در استان خوب است بنابراین می‌شود بر روی آن سرمایه‌‌گذاری کرد؛ همچنین بچه‌های این منطقه از نظر نجابت، خونگرمی و صداقت بی‌نظیر هستند و استعدادهای فراوانی در این استان وجود دارد که باید این‌ها را قدر بدانیم.

 

‌حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری خاطرنشان‌کرد: هنر دوستان ما در اتحادیه این است که زمینه را برای ارتباط‌ها و دوستی‌های مومنانه در ایام تحصیل فراهم کنند و یک جنبه مشاوره‌ای نیز داشته باشند تا مطالب مناسب و امین در دسترس بچه‌ها قرار بگیرد.

 

وی ادامه داد: انجمن اسلامی کمک می‌کند تا بچه‌ها خود‌ِ انقلابی‌شان را کشف کنند و با هم‌پیمان شدن تشکیلاتی یک سلسله فعالیت فرهنگی و انقلابی را در جهت معرفی آرمان‌ها و دستاوردها انجام دهند.

 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی اظهارداشت: دانش‌آموزان باید به دنبال کارهای ابتکاری بروند و از دیگران هم کمک بگیرند برای اینکه بتوانند اثر‌گذاری در مدرسه را افزایش دهند چرا که گاها می‌بینیم 6 الی 7 نفر در یک مدرسه کل فعالیت‌های مدرسه را در دست می‌گیرند و بدون امکانات آنچنانی، شور و نشاط مضاعفی به مدرسه بخشیده‌اند.

 

جت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری خاطرنشان کرد: توفیق در اجتماع اراده‌ها و انگیزه‌ها است و روی این موضوع باید بیشتر از همیشه کار شود و در سال آینده دانش‌آموزان وارد حال و هوای تازه‌ای شوند چرا که در این صورت بقیه دانش‌آموزان نیز به کمک ما خواهند آمد و برنامه‌ها مدون‌تر خواهد شد.

 

وی عنوان‌کرد: اتفاقات و خدمات بزرگی دارد در کشور انجام می‌شود مانند پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و این‌ها همه باید تببین شود و الان هنر انجمن اسلامی و رسالت همه بچه‌های انقلاب امیدآفرینی و برافراشتن پرچم امید در کشور است چرا که دشمن از هر طریقی به دنبال تزریق ناامیدی به جامعه است‌.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: مواظب دل‌ها، ذهن و چشم‌هایتان باشید و ورودی‌های شخصیت‌تان را مراقبت کنید و قدر دوستی‌های مومنانه خود را خیلی بدانید و حتما قدردانی کنید چرا که امام جامعه نیز فرمودند قدر انجمنی بودن خود را بدانید.

 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور در نشست با دانش‌آموزان پسر عضو در انجمن‌های اسلامی هرمزگان نیز گفت: بندرعباس به جز سبقه‌ای که در بحث مقاومت دارد حرکت‌های خوبی را نیز در رابطه با معرفی شخصیت امام سجاد علیه‌السلام و صحیفه‌سجادیه شروع کرده است و از دانش‌آموزان می‌خواهم به دنبال فراگیری معارف الهی و شگفت‌انگیز صحیفه سجادیه بروند چنانچه یکی از برکاتی که بنده در دوران طلبگی به آن دست پیدا کردم شرکت در جلسه درس صحیفه استاد خسروشاهی بود و بر همین مبنا حدود 22سال است که درس صحیفه من هم تعطیل نشده است.

 

وی گفت: امیرالمؤمنین در نهج‌البلاغه می‌فرمایند کسی که کلید خزائن آسمان‌ها و زمین در دست اوست اجازه داده است با او حرف بزنی و اگر کسی استفاده نکند حسرت عظیمی او را در بر خواهد گرفت لذا باب دعا باب عجیبی است و در شعبان خداوند ما را برای دعا و حرف زدن با خود دعوت کرده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری تاکید‌کرد: کاش هر انجمن اسلامی یک پرچم صحیفه سجادیه در مدرسه باشد لذا اول باید خودمان به سمت صحیفه سجادیه و معارف آن برویم و سپس آن را به دیگران و هم‌سن و سالان خود توصیه کنیم.

 

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به جهاد‌تبیین خاطرنشان‌کرد: یک جنگ شناختی سنگین بر روی ذهنیت جامعه شروع شده است تا موفقیت‌های انقلاب را کم‌رنگ کنند و ضعف‌ها را نیز برجسته کنند لذا دانش‌آموزان انجمنی باید سریع آماده جهاد تبیین به خصوص در سنگر مدرسه‌ها شوند و یک کار متفاوت در محیط دانش‌آموزی که اصلی‌ترین محیط جهاد تبیین است شکل بگیرد.

 

نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب تاکید‌کرد: با توجه به اینکه امروز فرمان جهاد تبیین صادر شده است نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب باید بر اساس نیازهای جامعه بروز‌رسانی شود و دستاوردهای انقلاب با زبان دانش‌آموزی تبیین شود.

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید