معاون پارلمانی رئیس جمهور:

بیانیه گام دوم انقلاب باید مطالبه اصلی جامعه شود

بیانیه گام دوم انقلاب باید مطالبه اصلی جامعه شود

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، سیدمحمد حسینی مراسم رونمایی از مجموعه کتب چهل جلدی گام به گام؛ پیوست نوجوانانه بیانیه گام دوم انقلاب با بیان اینکه باید از اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان تشکر کرد زیرا پذیرفته دانش‌آموزان را با مضامین بیانیه گام دوم انقلاب آشنا کند، اظهار کرد: در دولت انقلابی عدالت محور و تحول گرای آیت الله رییسی از روز اول بیانیه گام دوم انقلاب مورد توجه قرار گرفته و رونمایی از سند دولت نیز نشان از توجه به این بیانیه دارد.

حسینی افزود: در تدوین برنامه هفتم دولت نیز بیانیه گام دوم مورد نظر است ما اسناد بالادستی متعددی داریم اما این بیانیه از سوی خود مقام معظم رهبری تدوین شده و ایشان بر واژه واژه آن دقت کردند.

وی ادامه داد: واژه‌های بیانیه باید برای نوجوانان و بزرگترها تبیین شود این بیانیه باید گفتمان غالب و مطالبه اصلی جامعه شود.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری گفت: دانش‌آموزان ندیدند که در جنگ چه فداکاری‌هایی صورت گرفته لذا باید بدانند کجا بودیم و به کجا رسیدیم تا به تمدن اسلامی که زمینه ساز ظهور است، برسیم.

حسینی اضافه کرد: هفت توصیه بیانیه که اقتصاد، علم و عدالت است، مسئولیت همه ماست باید روحیه انقلابی داشته باشیم که باید اجرا شود. در بحث علم و فناوری نیز باید به سمت قله حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه باید براساس بیانیه بینش و بصیر خود را افزایش دهیم گفت: امروز روز جوان است ما باید برای داشتن الگو به سمت امامان برویم.

حسینی با اشاره به ظلم و بی‌عدالتی در دنیا و وجود بحران معنویت، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیانیه گام دوم به عدالت و راستی و پیشرفت توجه دارد، حتما انسان‌ها با فطرت معنوی مجذوب آن می‌شوند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به وضعیت ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و خطاب به دانش‌آموزان، گفت: به سادگی این سربلندی و عزت فراهم نشده است و این موضوع بار مسؤولیت شما را سنگین می‌کند. روحیه پرسشگری را هم باید در دانش‌آموزان ایجاد کنیم تا آنان مفاد و جزئیات بیانیه را مطالبه کنند.

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید