دبیر جشنواره ملی «رسانش» گفت:

دریافت 25 هزار اثر دانش‌آموزی در جشنواره ملی رسانش/ شگفتانه برای رتبه‌های برتر

دریافت 25 هزار اثر دانش‌آموزی در جشنواره ملی رسانش/ شگفتانه برای رتبه‌های برتر
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، محمدصالح جباری دبیر جشنواره ملی «رسانش» با اشاره به برگزاری جشنواره دانش‌آموزی «رسانش» اظهار کرد: چهارمین دوره جشنواره ملی رسانه‌های دانش‌آموزی با عنوان «رسانش» و با شعار «رسانش؛ خیزش هوشمندانه نوجوان در دنیای رسانه» ویژه دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم برگزار شد.
دبیر جشنواره ملی «رسانش» هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزی دانست و افزود: به کارگیری استعدادهای دانش‌آموزان در حوزه رسانه، فعال کردن و استفاده از انواع رسانه‌های موثر، مفید و جذاب دانش‌آموزی در مدارس، تأسیس یک رسانه با کیفیت و دارای ضریب نفوذ بالا برای مخاطب دانش‌آموز در سطح دانش‌آموزی و شناسایی و معرفی افراد مستعد و علاقه‌مند به رسانه‌های فعال و انقلابی کشور از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.
 وی به قالب‌های جشنواره اشاره و بیان کرد: جشنواره در مقطع متوسطه اول شامل نشریات مکتوب (تک‌برگی، مجلد)، روزنامه‌ دیواری و قطعات صوتی (رادیو مدرسه، پادکست) برگزار شد.
جباری ادامه داد: دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوره دوم آثار خود را در 4 بخش‌ رسانه‌های مکتوب، صوتی ، تصویری و فضای مجازی و در رشته‌های مختلفی مانند نشریات مکتوب، نشریات الکترونیک، اینفوگرافی، روزنامه‌ دیواری، قطعات صوتی، سایت و کانال و فیلم و مستند تولید کرده و به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند. 
وی گفت: اولین رسالت «رسانش» ایجاد محملی برای ورود دانش‌آموزان به فضای رسانه‌ای است و به نظر می‌رسد جشنواره گام‌های خود را در این زمینه محکم و با موفقیت برداشته است.
دبیر جشنواره ملی «رسانش» افزود: با وجود مشکل کرونا و عدم حضور دانش‌آموزان در بخشی از سالتحصیلی در مدارس اما در بخش‌های مختلف جشنواره، بیش از 24 هزار اثر توسط دانش‌آموزان تولید شده که هم کار داوری را مشکل کرد و هم از طرفی باعث امید دوچندان ما برای ادامه کار شد.
جباری خاطرنشان کرد: شگفتانه رسانش برای رتبه‌های برتر چهارمین دوره، در راه است و رتبه های برتر با دعوت در یک رویداد ملی حضوری شرکت خواهند کرد. 
وی ضمن تشریح برنامه‌های رویداد ملی گفت: در این رویداد دانش‌آموزان ضمن بازدید از امکان رسانه ای مانند چاپخانه، شبکه های تلویزیونی، شهرک سینمایی، موزه عکاسی و... با فعالان رسانه‌ای کشور به گپ‌وگفت می پردازند.
دبیر جشنواره ملی «رسانش» گفت: در این رویداد ضمن ارائه مشاوره‌ها و آموزش‌های تخصصی به رتبه‌های برتر، آنان با تولید یک محصول رسانه‌ای با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و رسانش به عنوان یک شتاب‌دهنده از برترها برای تولید آثار جذاب در طول یکسال حمایت خواهد کرد.
گفتنی است در سال تحصیلی قبل و طی سومین دوره جشنواره رسانش 15 هزار اثر به جشنواره ارسال شد که امسال با استقبال جدی تر دانش آموزان حدود 10 هزار اثر به این تعداد افزوده شده است.
لازم به ذکر است «رسانش» تنها جشنواره رسانه‌های دانش‌آموزی در کشور است که پذیرش آثار به صورت گروهی است و به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از سال ۱۳۹۷ کار خود را آغاز کرده است.
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید