معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش:

تربیت خویشتن، لازمه کار تربیتی در حوزه دانش آموزی است

تربیت خویشتن، لازمه  کار تربیتی در حوزه دانش آموزی است

 به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان دکتر باقرزاده معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش ضمن حضور در جمع مسئولین اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان سراسر کشور رویکرد تربیتی تشکل های دانش آموزی به ویژه اتحادیه را از ملزومات رسالت فرهنگی و تربیتی  عنوان کرد و گفت: برآیند کلی از منابع علوم تربیتی و فرهنگی، این است که مسئله تربیت، به این شکل نخواهد بود که یک ساختار و اصول را انجام دهید بلکه تربیت یک سیر است و باید در بستر تربیتی شکل گیرد.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: تربیت یک فعل لازم است نه متعدی، پس اگر می خواهیم کسی تربیت شود ابتدا باید خودمان تربیت شویم. تنها مربی عالم، پروردگار است بقیه همه واسطه برای تربیت شدن بشر هستند.
 
وی گفت: برخی از والدین فکر می کنند  با اجبار یا تنبیه و... می شود تربیت کرد در صورتی که این ها در فرزند به گونه ای دیگر همچون خشم و حسادت و.. خودنمایی می کند.

دکتر باقرزاده درادامه خاطرنشان کرد: من خودم را معاون پرورشی مربیان می دانم نه دانش آموزان، زیرا ما باید تمام توانمان را بگذاریم تا مربیان تربیت شوند و آنها بتوانند بر دانش آموزان تاثیربگذارند


معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت:  تربیت را ما با ساختار رسمی نمی توانیم پیش ببریم و بی شک دنبال ساختار غیر رسمی هستیم باید تشکل های دانش آموزی وارد میدان شوند و یک تقسیم کار بین تشکل های دانش آموزی صورت گیرد و هم افزایی بیشتر صورت گیرد و از این طریق حتما به نتیجه های خوبی خواهیم رسید.
 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید