سبلان/

صعود سراسری سیمرغ های جوان به قله سبلان

صعود سراسری سیمرغ های جوان به قله سبلان

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، دانش‌آموزان انجمن های اسلامی با گرامیداشت شهید علی لندی موفق به فتح قله ۴ هزار و ۸۱۱ متری سبلان شدند.

 

برنامه چند قدم تا آسمان، صعود به قله مرتفع سبلان است؛ که امسال با حضور دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و حدود ۲۰۰ نفر از دانش آموزان پسر برگزار شد.

 

دانش آموزان شرکت‌کننده در این اردوی تربیتی از مقطع متوسطه دوم بودند و از تمامی استان‌ها در این برنامه حضور پیدا کردند؛ البته بعضی از استان‌ها با دانش آموزان کمتر و بعضی از استان‌ها با تعداد دانش آموزان بیشتری در این برنامه شرکت کردند.

 

دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی در این فتح دسته جمعی و در طول مسیر به کارگاه های  مختلف فرهنگی و محتوایی در قالب گروه‌بندی و کار تشکیلاتی و جهادی در بستر طبیعت سبلان، طبیعت‌گردی، حضور در بستر رودخانه تشکیل جلسات مباحثه گروهی با موضوعات فرهنگی و برگزاری برنامه‌های ورزشی و فرهنگی متنوع پرداختند.

 

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بار دیگر با همکاری اتحادیه استان اردبیل موفق به فتح سومین ارتفاع بلند ایران شدند و این چهارمین سال است که دانش‌آموزان توانستند این قله رفیع را فتح کنند.

 

در ورزش کوهنوردی تمام تلاش متمرکز بر استقامت ورزیدن برای رسیدن به هدف و فتح قله است و با توجه به این که  این اردو در فصل تابستان و تعطیلات دانش‌آموزان،صورت گرفت از این منظر دانش آموزان در قالب این اردو به طور عملی به اهداف تشکیلاتی اتحادیه  و به طور عملی استقامت برای نیل به هدف را مشق کردند.

 

لازم به ذکر است؛ قله سبلان سومین قله بلند ایران و یک کوه آتشفشانی غیر فعال است که در قله آن دریاچه‌ای زیبا به چشم می‌خورد و تمام قلل آن در ایام سال پوشیده از یخ و برف‌های دائمی است.

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید