دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان:

انجمن های اسلامی پایگاه انقلاب اسلامی در مدارس است/ تربیت یک مقوله زمان بر است که نیاز به همت و تلاش مربیان دارد

انجمن های اسلامی پایگاه انقلاب اسلامی در مدارس است/ تربیت یک مقوله زمان بر است که نیاز به همت و تلاش مربیان دارد
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در اختتامیه نشست تخصصی جهاد تبیین با عنوان «افق روشن» اظهار کرد: دشمن به این نتیجه رسیده است که برای ضربه زدن به نظام، باید دانش‌آموزان را مورد هدف قرار دهد و این نشان‌دهنده دو چندان شدن مسئولیت ماست و خواسته یا ناخواسته‌ در معرض یک جنگ با دشمن قرار گرفتیم.
 
وی افزود: در مسیر ما کم و کاستی زیادی هست اما از رهبر معظم انقلاب و نماینده معزز ایشان در اتحادیه یاد گرفته‌ایم که نباید خسته شویم و با قدرت به مقابله با دشمن بپردازیم.
 
تاریخی خاطرنشان کرد: میدان فعالیت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و وجه تمایز این تشکل با دیگر تشکل‌ها، میدان مدرسه است و اینکه توانسته باشیم در بافت مدرسه کنش‌گری و فعالیت داشته باشیم هدف ماست و این موارد باید توسط خود دانش‌آموزان صورت پذیرد تا اثرگذاری بیشتری روی دیگر دانش‌آموزان داشته باشد.
 
 
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: اگر شما مربیان دانش‌آموزان را کامل نشناخته باشید، نخواهید توانست ارتباط موثر داشته باشید ولی این بدان معنی نیست که شما در پازل بازی او قرار بگیرید.
 
وی با اشاره به طرح کافه ۵۷ گفت: ایجاد فضای گفت وگوی صمیمانه و تبادل نظر از طریق برپایی کافه ۵۷ و بازی‌های گروهی تاما با محوریت دانش‌آموزان در مدارس مدنظر ماست.
 
تاریخی ضمن ابزار خرسندی از حضور جمعی مربیان توانمند، در این دوره، خواستار حضور  پر انرژی و با قدرت در استان و انجام فعالیت های مدرسه ای شد و خاطرنشان کرد: میدان اصلی مبارزه و محیط اصلی فعالیت، مدرسه است. دانش آموزان انجمنی باید تقویت شوند برای اثر گذاری در مدرسه و اینکه محور فعالیت های مدرسه ای باید توسط خود دانش آموزان صورت گیرد.
 
وی گفت: شناخت نوجوان(اقتضاعات) امروز باید صورت گیرد تا بتوانیم با او ارتباط بگیریم باید ادبیات و زبان دانش آموز را فهمید تا او بتواند با ما ارتباط بگیرید.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: زیست نوجوان امروز بسیار متفاوت است و باید ما به آن شناخت داشته باشیم تا بتوانیم آن را کنترل کنیم.
 
وی گفت: تربیت یک مقوله زمان بر است که نیاز به همت و تلاش مربیان دارد
 
تاریخی خاطرنشان کرد: مجموعه انجمن اسلامی همان طور که در چهل سال اخیر نشان داده است، پایگاه انقلاب اسلامی در مدارس بوده است که ذات آن همین است
 
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: زبده یابی گام اول ما برای راهبری در مدرسه بوده اگر نتوانستیم فضای مدرسه را با این دانش آموزان فعال بکنیم یعنی ما ضعف داشته‌ایم. تلقی اینکه ما در آینده به محیط بدون چالشی برسیم توهمی بیش نیست و بدانید روزهای پر چالشی خواهد بود و میدان اصلی مدرسه و نوجوان‌ها خواهد بود.
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید