مسئول دبیرخانه نمایشگاه مدرسه انقلاب

نقش‌آفرینی دانش‌آموزان در مدرسه انقلاب و کافه 57

نقش‌آفرینی دانش‌آموزان در مدرسه انقلاب و کافه 57

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، محمدرضا عرب پور درباره روند فعالیت مدرسه انقلاب گفت: امسال در مدرسه انقلاب فضایی فراهم شد تا استعمار از گذشته بررسی شود یعنی استعمار سنتی تا اثبات این موضوع که در زمان پهلوی اگرچه ایران مستعمره مستقیم نبود اما مستعمره برخی کشورها بود و اعمال نظرات آنها به شدت در کشو‌ر احساس می‌شد.

 

وی افزود: بعد از بررسی دیروز ما و وضعیت استعمار در دوران پهلوی به بررسی امروز ما می‌رسیم و در این نمايشگاه استقلال و ویژگی‌های استقلال در قالب غرفه‌هایی بررسی خواهد شد، در بخش امروز ما بیشتر درباره استعمار نو و فرانو صحبت خواهد شد و اعمال استعمار از طریق فضای مجازی که توسط کشورهای مختلف برای اعمال قدرت و رسیدن به مقاصدشان استفاده می‌شود.

 

مسئول دبیرخانه یازدهمین دوره نمایشگاه های مدرسه انقلاب با اشاره به اینکه بررسی استعمار نو در غرفه امپراطور دیکتاتور عملیاتی می‌شود، ادامه داد: مرحله سوم نمایشگاه مدرسه انقلاب به برپایی غرفه "فردای ما" مربوط است که به بیان ویژگی‌های استقلال بعد از انقلاب اسلامی و گسترش فرهنگ مقاومت پرداخته می‌شود، کشورهای مختلفی در اطراف ایران و جهان از استقلال ایران استفاده کردند و کشور خود را به سمت مستقل شدن سوق دادند تا در برابر زورگویان بایستد.

 

عرب پور بیان کرد:گسترش فرهنگ مقاومت باعث افول غرب و آمریکا شده است، دانش‌آموزان با برگزاری غرفه "فردای ما" این موضوع را تبیین می‌کنند و در آخر هم با همسالان خود قرار می‌گذارند تا بدانند نقش دانش‌آموزان در تمدن نوین که بعد از افول غرب شکل گرفته، چیست.

 

وی گفت: ۶۰۰۰ مدرسه برای برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب در سطح کشور ثبت نام کردند و صد هزار دانش آموز در قالب گروه‌های تولید محتوا، رسانه، اجرایی و راویان ساماندهی شدند. ویژگی اصلی نمایشگاه مدرسه انقلاب امسال روایت بود. دانش‌آموزان از ابزارهایی همچون تئاتر نمایش رادیویی، طراحی، معما، بازی و مسابقه استفاده می‌کنند.

 

وی گفت: 7 هزار عنوان فعالیت از دانش‌آموزان سطح کشور در قالب مدرسه انقلاب در سامانه عقیق ثبت شده است و البته فعالیت‌ها بسیار بیشتر است که هنوز ثبت نشده به همین دلیل فرصت ثبت آثار دانش‌آموزان در سامانه عقیق تمدید شده است.

 

عرب پور افزود: یکی از فعالیت‌هایی که همزمان با دهه فجر اتفاق افتاد و تا سال آینده ادامه خواهد داشت، برگزاری کافه 57 است که دانش‌آموزان با ایجاد یک محفل دوستانه و صمیمی در مدرسه درباره شبهات در موضوعات مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و انقلاب اسلامی با یکدیگر به گفتگو می‌پردازند همچنین یکی از مربیان اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان در جمع آنها حضور می‌یابد و اگر گره‌های ذهنی در گفت‌وگو شکل بگیرد به آن پاسخ می‌دهد.

 

وی متذکر شد: در کافه 57 تلاش بر این است تا دانش‌آموزان نظرات خود را ارائه و به شبهات آنها پاسخ داده شود.

مسئول دبیرخانه یازدهمین دوره نمایشگاه های مدرسه انقلاب بیان کرد: فعالیت‌هایی را جزو مدرسه انقلاب می‌دانیم که در سه بخش نمایشگاه‌های دیروز ما، امروز ما و فردای ما، دو غرفه و در مجموع 6 غرفه برگزار کرده باشند البته برخی مدارس به دلیل محدودیت‌ فضا یا امکانات ممکن است نتوانسته باشند نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب را برگزار کنند اما فضای کافه 57 را برای پاسخ به شبهات دانش‌آموزان ایجاد کرده باشند.

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید