در آستانه سال تحصیلی جدید

اجرای طرح ‌«انسجام» در مدارس سراسر کشور

اجرای طرح ‌«انسجام» در مدارس سراسر کشور
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، جهت هماهنگی هر چه بیشتر در حوزه عملیات، فعالیت‌های طرح انسجام در مدارس سراسر کشور اجرایی و اقدامات مربوط به هفته دفاع مقدس به‌صورت هماهنگ برگزار شد.
 
 
هدف از برگزاری طرح «انسجام» شناسایی و عضویابی دانش‌آموزان زبده دوره متوسطه اول و دوم بوده که از لحاظ اخلاقی، علمی و اجتماعی سطح مطلوبی را دارا هستند.
 
 
انجمن‌های اسلامی مدارس با دستور قراردادن کار جدی در زمینه اهداف این تشکل نظیر توسعه فعالیت‌های قرآنی، انس با اهل بیت(ع) و فعالیت‌های تربیتی، بستری برای شکوفایی دانش‌آموزان را فراهم کرده است.
 
 
برگزاری قرارگاه‌های دانش‌آموزی، جلسات هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ، اردوهای دانش‌آموزی، همایش‌های همکلاسی آسمانی و برنامه‌های علمی بخشی از فعالیت‌های اصلی اعضای این تشکل است.
 
 
از دیگر فعالیت‌های این اتحادیه رشد کمی و کیفی برنامه‌های انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در دوره متوسطه دوم و فعال‌سازی قرارگاه‌های مدرسه‌ای است. مطابق با سال‌های قبل برای دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سه رویکرد معرفتی، علمی ـ درسی و مهارتی پیش بینی شده است.
 
 
شایان ذکر است که طرح انسجام علاوه بر ترویج فعالیت‌های تشکل با ارسال مجموعه‌ای از اقلام شامل حکم انتصاب مسئولین انجمن اسلامی مدارس، پوسترهای سخنان امام و رهبری پیرامون تشکل، کارت‌های عضویت و پوستر‌های عضوگیری و معرفی تشکل توسط دفتر مرکزی به نوآوری‌‌ها و خلاقیت‌های دانش‌آموزان نیز وابسته است.

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید