نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه:

تشکل قوی، راه و مسیر را برای ساخت جامعه و ایران قوی هموار می کند.

تشکل قوی، راه و مسیر را برای ساخت جامعه و ایران قوی هموار می کند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه در نشست برخط اعضای قرارگاه ملی پسران که مقارن با سالروز دیدار دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی با رهبر معظم انقلاب در سال 95 بود، ضمن تبریک ماه معظم شعبان و سال جدید، گفت: از خدای متعال می خواهیم که سایه شوم این ویروس منحوس را از جامعه ما و جامعه تشیع دور کند و برای هم میهنان عزیزمان به ویژه عزیزانی که در انجمن های اسلامی و اتحادیه هستند عافیت کامل را رقم بزند.
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه با تقدیر از فرصت فراهم شده و بهره مندی از تجهیزات جلسات غیر حضوری، خاطرنشان کرد: البته جلسات در مجموعه های تربیتی و علمی باید چهره به چهره باشد. اما به هر حال یک باب جدیدی برای ارتباط های کم خرج و پرفایده فراهم شده که باید به خوبی استفاده کرد.
 
وی با برشمردن برخی از مزایای ارتباطات مجازی از جمله آسان، کم خرج و سریع بودن آن، افزود: البته نباید کاری کنیم ذائقه مردم تغییر کند و این مسئله جای برنامه ها و جلسات حضوری به ویژه جلسات مذهبی را بگیرد.
 
نماینده مقام معظم رهبری در ادامه با بهره گیری از آیات و روایات اظهار کرد: خداوند هم مومن قوی را دوست دارد و این ویژگی را می پسندد.
 
حجت الاسلام حاج علی اکبری، با اشاره به صحبت های برخی از افراد در جلسه درخصوص آیه سال، تصریح کرد: آیه سال نقطه عظیمتش مومن قوی هست و ما باید به جامعه قوی یا همان جامعه آرمانی برسیم.
 
نماینده مقام معظم رهبری، خصوصیت جامعه آرمانی را دارا بودن یک جامعه قوی دانست و افزود: رهبر عزیزمان هوشمندانه عنوان ایران قوی را مطرح کردند و نسبت به این کلید واژه فرهنگ سازی می کنند.
 
وی، با بیان اینکه ایران قوی یک موضوع دلنشین و موردپسند جوانان است، اضافه کرد: جوانان به طور فطری و به خاطر طبع جوانی شان، قوت را دوست دارند و به قوت خودشان فکر می کنند.
 
حجت الاسلام حاج علی اکبری، ادامه داد: برای ساخت ایران قوی، ایران سربلند، جامعه مومن و با قوت که دشمن نتواند هیچ وقت چشم طمع به آن داشته باشد، باید اول از انجمن اسلامی شروع کنیم.
 
 
نماینده مقام معظم رهبری، شرط اول قوی شدن انجمن اسلامی را تهذیب عنوان کرد و افزود: یک شرط مهم خودسازی است. باید از جوانان مومن شروع کنیم. باید از طرح های تربیتی استفاده کنیم. اگر مومن قوی تربیت بشود و آحاد مومنین مخصوصا" جوانان مومن به قوت خودشان فکر کنند و سعی کنند خودشون را قوی کنند، زیر ساخت های اصلی شکل گیری جامعه قوی پایه ریزی خواهد شد.
 
وی، تشکل قوی را یک جایگاه تسهیل گر برای رسیدن به جامعه قوی عنوان کرد و گفت: تشکل قوی، راه و مسیر را برای ساخت جامعه و ایران قوی هموار می کند.
 
نماینده مقام معظم رهبری با بیان اینکه قوی شدن از دو جهت موضوعیت دارد، گفت: اول اینکه با آن قوت بتواند در چالش ها مصون بماند. جریان زندگی آمیخته با چالش هاست و روزی بدون چالش وجود ندارد. یکی از اصلی ترین عرصه ها، رو در رو شدن با نفس است و آنقدر حساس است که این عرصه اسمش جهاد اکبر شده است. انسان مومن باید بتواند در عرصه مبارزه با نفس پیروز و مظفر بشود. " اَعدى‌ عَدُوِّکَ نَفسُکَ الَّتى بَینَ جَنبَیک " این دشمن به جد آماده به کار و آماده به ضربه زدن است. علاوه بر این عرصه، محیط های بیرونی چه شناخته شده و چه ناشناخته، چه نهان و چه آشکار تا جریان ظلم و استکبار و کفار برای ضربه زدن کار می کنند. کسی می تواند از این معرکه ها سالم بگذرد، که مومن قوی است.
   
نماینده مقام معظم رهبری، اضافه کرد: شکفتن و فلاح نیازمند قوت است. انسان ضغیف نمی تواند قله و ارتفاعات بلند را فتح کند. پس قوت هم برای صیانت و حفظ از آسیب ها و هم برای تعالی و رشد ضرورت دارد و شرط لازم و قطعی است.
 
وی با بیان اینکه اگر انسان بداند این مسیر را ترسیم کند، می تواند عنصر تقویت کننده و پیشران جامعه قوی باشد، تصریح کرد: شما جوانان مخاطبان اصلی هستید. جوانانی که در دوره اول جوانی قرار دارید. دقیقا" در جایی هستید که باید پایه های قوت را در شخصیت خود استوار کنید. پایه های قوت در صیانت و قوت در رشد را از همین حالا باید استوار کنید.
 
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه خودسازی معانی بنیادین دارد، گفت: در بیانیه گام دوم هم خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی رکن اول ذکر شد. در رسیدن به تمدن با شکوه اسلامی یکی از ظرفیت های خوب برای قوی شدن همین ماه های خوبی است که در آن قرار داریم. اینها فرصت خوبی است تا کانون شخصیت یا همان ایمان قوی شود و ساخته شود.
 
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه، با تاکید بر اینکه روزه ماه مبارک رمضان انسان را قوی می کند، افزود: قوت باطنی و قوت معنوی به علاوه دعا، ذکر، مناجات و بالاخره  سایر برنامه های عمومی ظرفیت هایی است تا بتوانیم به وسیله آن قوی شویم.
 
وی با بیان اینکه انجمن اسلامی به قوت دانش آموزان کمک خواهد کرد، گفت: انجمن اسلامی با هم پیمان کردن افراد برای قوی شدن برکات فوق العاده ای دارد. زیرا در هر حرکت جمعی و تشکیلاتی برکت است. با رعایت این نکته که تشکیلاتی که افراد را سازمان دهی می کند، باید به خودسازی هم توجه کند.
 
حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص قوت در فضای مجازی، خاطرنشان کرد: فضای مجازی، محلی نیست که بخواهیم اشتباه کنیم و چه بسا کوچکترین اشتباه ممکن است انسان را تا ناکجا آباد پیش ببرد.
 
وی با تاکید بر اینکه این عرصه، میدانی نو و تازه ای است، گفت: در عرصه های نو باید هوشمندانه وارد شد. اگر قوت در فضای مجازی می خواهید باید قوت مومنانه داشته باشید که الزاماتی دارد. هم برای دولت، هم برای وزارت خانه و همچنین اتحادیه و دانش آموزان. باید بدانیم طبق چه مختصاتی می خواهیم قوی شویم.
 
حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه برای حضور در فضای مجازی نباید بدون سپر و تجهیزات وارد بشویم، تصریح کرد: این نکته را در نظر داشته باشیم که قوت در فضای مجازی الزاما" به معنای حضور در شبکه های اجتماعی نیست. کنش گری و فعال بودن و اثر گذاری ، هر جا برای هر سنی و گروهی و برای هر شرایطی تعریفی دارد و اگر این تعریف درست انجام نشود ضربه های جبران ناپذیری در پی دارد.
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه، فضای اینستاگرام را یکی از کثیف ترین فضاهای مجازی توصیف کرد و افزود:  این محیطی پویاست و جاذبه های خودش را دارد. دشمنان رویش حساب باز کرده اند تا از طریق آن، کمر عفت را در جامعه بشکنند. اینستاگرام هویت های اخلاقی جامعه را بر باد فنا می دهد.
 
 

 

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید