حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری:

شرکت فعال و تعریف شده اتحادیه و اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان در رزمایش مواسات

شرکت فعال و تعریف شده اتحادیه و اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان در رزمایش مواسات

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های السلامی دانش آموزان سومین نشست اعضای قرارگاه ملی دختران با سخنرانی نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه به صورت برخط آغاز شد.

 در ابتدای این نشست حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ضمن خوش‌آمد گویی به مهمانان، گزارشی از عملکرد اجرای برنامه های قرارگاه ملی دختران ارائه کرد.

 در ادامه نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه ضمن استماع نظرات و دیدگاه های اعضای قرارگاه ملی دختران ، به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

 

 حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در این نشست دانش آموزان، با بیان اینکه آگاه بودن از حال یکدیگر با ملاحظه همه شرایط و به ویژه شرایط کنونی، موجب تقویت اخوت ایمانی می شود، افزود: بنیان ارتباطی که خداوند از ما در محیط های ایمانی خواسته، همین ارتباط عاطفی است که به وسیله باخبر شدن و آگاه بودن از همدیگر، مطلع بودن از وضعیت و شرایط و دشواری ها و شادی ها فراهم می شود.

 حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، ادامه داد: سه ضلع ارتباطات عاطفی، تبادل فکری و بصیرتی و پیوند مأموریتی، اعضای مؤمن را به هم پیوند می‌زند و همه را به سمت یک رشد عمومی و تحقق مأموریت که ساخت جامعه آرمانی ذیل اندیشه امامت و ولایت است کامیاب می‌نماید.

 نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با اشاره به اینکه فناوری کنونی و ظرفیت جدید امکان تبادل اطلاعات و ارتباط پایه و عاطفی را ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: با اینکه این ظرفیت جای ارتباط حضوری را نمی گیرد اما مجموعه باید هوشمندانه از این فضا برای مبادله بیشتر استفاده کند.

 

 
 

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، یکی از مولفه های اصلی تشکل قوی را، عنصر اخوت ایمانی برشمرد و تصریح کرد: بر اساس آن آرمان بزرگ و ولایت الهی، افراد مجموعه باید با همدیگر کاملاً متحدالشکل و دارای ارتباط عمیق عاطفی، مودتی، محبتی و ارتباط وسیع فکری برای تبادل ماموریت ها باشند.

وی با بیان اینکه، قدرت تمدنی، مبتنی بر قدرت جامعه و قدرت جامعه، مبتنی بر بافت های اجتماعی است، گفت: اصلی ترین پایه اجتماعی و زیر ساخت جامعه، خانواده است و در کنار آن، نهادهای ایمانی همانند اتحادیه و مساجد فرصت های دیگری هستند.

 نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با استفاده از آیه "جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً  " گفت: برای اینکه یک خانواده شکل بگیرد، سرمایه اصلی عشق و مودت است و این سرمایه اصلی هدیه خداوند متعال در شروع زندگی و ساخت یک خانواده است. عشق و محبت باعث نگهداشت خانواده می شود. در نهادهای ایمانی و جامعه ایمانی هم همین اصل است.

 حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، با اشاره به جمله کلیدی در نامه امام عصر(عج) به شیخ مفید، "هر وقت شیعیان ما به ائتلاف قلبی برسند، به ما می رسند" افزود: الفت قلبی یک ارتباط ظاهری و تعارفی نیست. اگر کسی را دوست داشته باشیم برای رشد و کمال و درخشش او، حاضریم سرمایه گذاری کنیم. اگر بیشتر دوستش داشته باشیم حاضریم برای او فداکاری کنیم. و در غیر اینصورت دوست داشتن ما یک ارتباط عاطفی و غریزی است.

 وی، با بیان اینکه یکی از موضوعات بسیار درخشنده و جذاب که در معارف اسلامی و حوزه ارتباطات داریم، عنوان صله رحم است، گفت: صله رحم وقتی اتفاق می‌افتد که شما برای عزیزی که با او ارتباط دارید یک منبع قابل اعتماد در رفع مشکلاتش باشید؛ یعنی او خیالش راحت باشد که یک یار، پشتیبان و سرمایه برای زمان های سخت دارد.

 نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، مأموریت ویژه اتحادیه در شرایط کنونی را نقش تعیین کننده در رزمایش مواسات عنوان کرد و افزود: مواسات مربوط به ارتباط ایمانی است که آحاد مومنین نسبت به هم دارند. از امداد عاطفی تا بالاتر بسیج سرمایه های مادی، شیرازه آن چیزی که به عنوان جامعه آرمانی و اسلامی می‌شناسیم مسئله اخوت است.

 حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، با تأکید بر اینکه هر کس قوی تر است و قوت بیشتری دارد، به قوی شدن ایران بیشتر می تواند کمک کند، گفت: یک دختر انقلابی باید از نظر جسمی قوی باشد. این قوت جسمی کارکردهای مختلفی از جمله پیشرفت علمی و اخلاقی، قوت فکری، قوت ارتباطی، قوت مهارتی دارد. نتیجه آن باعث ناامیدی دشمن می شود.

   وی، با بیان اینکه نهادهایی که بین امام و امت نقش ایفا می کنند باید قوی تر باشند، گفت: اتحادیه یکی از این نهادهاست که فرمان رهبری را در حساس ترین محیط یعنی محیط دانش آموزی سازماندهی و دنبال می کند. هرچه این نهاد قوی تر باشد، به اهداف بزرگ زودتر می رسیم. لذا همه باید با همان نیت آرمانی و الهی که داریم به قوی شدن در تشکیلات توجه کنیم.

  حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، با اشاره به اینکه مهمترین برنامه ماه مبارک رمضان قوی شدن انسان مؤمن است، تصریح کرد: سه قاعده و رکن اصلی برای قوی‌شدن در ماه مبارک رمضان؛ روزه، ارتباط با قرآن و مناجات و دعا، با مرکزیت حفاظت از نماز است. و آنچه که ایام ماه مبارک رمضان را برای مؤمن زینت می‌دهد عنصر خدمت است.

 نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با تأکید بر اینکه در هر شرایطی که هستید، سطح ارتباط تان را گسترش دهید، گفت: وقتی در یک حرکت تشکیلاتی قرار می گیریم، ابزارهایی که شخص را به این مقصد می رساند نسبت به شرایط فردی متفاوت می شود.

  وی اضافه کرد: به طور مثال اگر انجمن اسلامی یک پیام رسان به روز شیرین جذّاب، هنرمند و زیبا باشد که می‌خواهد پیام اسلام، انقلاب و امام مسلمین را به آحاد بچه های انجمن اسلامی برساند؛ برای این پیام رسانی چه ابزارهایی را لازم دارد.

 حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، با برشمردن ابزار انتقال مفاهیم و پیام در انجمن اسلامی، افزود: اگر از بنیه علمی، بنیه محتوایی، بنیه روشی و قوت مهارتی بهره مند باشید، می توانید به صورت مناسب‌تری استفاده کنید.

 نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، سازماندهی به روز و اتصال شبکه ای را قوی ترین ابزار برشمرد و گفت: یکی از اصلی ترین مولفه های قدرت تشکیلاتی در انجام مأموریت های انقلابی؛ سازماندهی و اتصال شبکه ای است که از صدر اسلام تا امروز و تا آینده نیز ادامه دارد.

 وی، ادامه داد: هر زمان، ابزار ویژه متناسب با خود را می خواهد. در حال حاضر یکی از این ابزارها فضای مجازی است. و با توجه به اینکه ادبیات، گفتمان، هژمونی و دانش این ابزار بومی نیست؛ اگر بخواهیم از این ابزار بهره مند شویم باید مواظب باشیم زیرا یکی از اصلی ترین شگردهای، اغفال است و می تواند قدرت اختیار شما را کاهش دهد، به رغم آنکه فکر می کنید دارای قدرت اختیار هستید. تبدیل به یک پدیده بی هویت و بدون اراده می شوید.

 حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، اضافه کرد: از مهم‌ترین موارد قدرت تشکیلاتی که آحاد اعضای ما باید برای رویارویی با چنین محیط بیکرانی که سرشار از انواع و اقسام خبرها و اطلاعات است آمادگی داشته باشند؛ قوت رابطه افراد با فضای مجازی است.

 

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید