حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری:

هویت مسجدی در انجمن های اسلامی تقارب دیرینه دارد

هویت مسجدی در انجمن های اسلامی تقارب دیرینه دارد

 

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، تفاهم  همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه به امضاء رسید.

 

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان و ابراز خرسندی از امضا  تفاهم نامه بیان داشت اگر به روزی برسیم  روند کار در جامعه ما به سمتی برود که نوجوانان وبچه های ما به  عنوان مشترک بچه های مسجد برسند به آرامش خاطرخواهیم رسید، نماینده مقام معظم رهبری  در ادامه با اشاره  به آیه 138 سوره بقره (صِبْغَةَ اللَّهِ  وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَةً وَنَحْنُ لَهُ عَابِدُونَ) گفت: ضبغه بندگی را باید برجسته کنیم که هر کس وارد مسجد شد هویت جداگانه‌ای نداشته باشد تا از آن فلسفه‌ی وجودی مسجد صیانت شود.

وی با بیان اینکه مجموعه انجمن های اسلامی دانش آموزان  در سال های گذشته سعی کرده در مدرسه و یا هر جایی که هست سبقه دینی خود را حفظ و برجسته کند ،افزود: این رویکرد انقلابی بچه ها از ابتدا با این پرچم تعریف و شناسایی شده و با هویت مسجدی ما در انجمن‌های اسلامی تقارب دارد.
 

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری اضافه کرد: انجمن اسلامی از جهت روحیات بچه ها و وجه امام پذیری انها   و احساس خوب شان در ارتباط با مسائل دینی وتعلق خاطری که به توسل و هیئت و امثال این ها دارند با  بافت مسجد خیلی قرابت دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، پیوند دانش آموزان با مساجد را در ارتباطات اجتماعی شان بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: همیشه این نکته را با دوستان مدنظر داشته ایم که تلاش ما باید بر این باشد که دانش آموزان در ارتباطات اجتماعی شان بیرون از مدرسه با مسجد پیوند بخورند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، تقویت اتصال دانش آموزان با مساجد بصورت سازمان یافته را از رویکردهای تفاهم نامه برشمرد و تصریح کرد: ارتباط بین اتحادیه و کانون ها هم می تواند به اتحادیه کمک کند تا اعضای آن با مساجد مرتبط شوند و هویت مسجدی بگیرند و هم با حضور بیشتر بچه ها در مسجد به کانون کمک می کند تا به هدف خود که باید بتواند یک محفلی باشد برای ارتباط نسل جوان با مسجد نزدیکتر شود.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه، این همکاری را یک تعاون بسیار شیرین توصیف کرد و ادامه داد: این تفاهم نامه، مصداق آیه شریفه "وَتَعاوَنوا عَلَى البِرِّ وَالتَّقوى" است و حاصل این همکاری در واقع تربیت بچه‌هایی است که دعوت کننده مناسبی برای مسجد باشند و بتوانند به سوق دادن سایر بچه ها به مسجد بربیایند.


 

 

 

 

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید