در افتتاحیه نشست مجازی مسئولین اتحادیه شهرستان ها:

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه: به‌لحاظ رتبه تشکیلاتی، مسئولین شهرستان رتبه اول هستند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه: به‌لحاظ رتبه تشکیلاتی، مسئولین شهرستان رتبه اول هستند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اولین نشست مسئولین اتحادیه شهرستان‌ها با سخنرانی نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه به صورت برخط آغاز شد.

 در این برنامه حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری ابتدا ضمن تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، بیان داشتند:مسئولین شهرستان‌ها همکاران اصلی ما و به‌عنوان نفرات اصلی و سرشبکه‌ها، انجمن‌داران ما، هم انجمن‌یار هستند و هم انجمن‌دار هستند و شبکه را در اصلی‌ترین بخشش خودش که مدرسه باشد دایر، حفاظت، نگهداری، تقویت و منسجم می‌کنند. بنابراین به‌لحاظ رتبه تشکیلاتی، مسئولین شهرستان رتبه اول هستند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های انقلاب اسلامی را به عهده مسئولین شهرستان برشمرد و تصریح کرد: آرزوی مسئولین شهرستان تحقق آرزوی رهبری می‌باشد و مسئولین شهرستان‌ها با خوش‌ سلیقگی، در بین انواع و اقسام فعالیت حوزه‌ی دانش‌آموزی اتحادیه را با تشخیص درست و شناخت میدان و انجام مأموریت و رسالت الهی و رسالت انقلابی انتخاب کردند.

 نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ادامه داد: به‌خاطر وجود نازنین شماها و تعهدتان، اخلاق‌تان، همت‌تان، تدابیرتان و هنرهایی که در میدان دارید، به خودم و به دوستان‌مان در دفتر مرکزی و مسئولین اتحادیه تبریک عرض می نمایم وداشتن چنین یاران و انصاری به‌عنوان مجموعه‌ای باطراوت، سرحال، بانشاط، و زمان‌شناس و به شدت متعهد و باوفا را قدر می‌دانیم.

 حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری ادامه داد: قالب عزیزان صاحب تجربه در عرصه‌های تربیتی هستند و درواقع نقش مربی‌گری دارند و سال‌ها در مدرسه‌ها به ‌عنوان فرهنگیان و معلم تدریس داشته‌اند و ارتباط با نسل جوان دارند.

 وی، بابیان اینکه امیدوارم قدردان وجود این سنگربانان اتحادیه باشیم، افزود: سنگردار خود مسئولین انجمن‌ها و جوانان عزیز هستند و شماها به‌عنوان کسی ‌که وظیفه صیانت، نگهداری، مراقبت، حفاظت را دارید، سنگربانان اتحادیه هستید.

 نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، شکر نعمت را در تحقق آرمان‌های بزرگ اتحادیه دانست وافزود: شکر نعمت در این است که ما در همه‌ی زمینه‌ها کم نگذاریم و هرچه که از همت و برنامه‌ریزی، ابتکار، اتصال شبکه و هماهنگی‌های مرکزی و برقراری وحدت تشکیلاتی از دست ما برمی‌آید دریغ نکنیم.

 حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری تأکید داشت: همه‌ی این مقدمات کنار هم قرار می‌گیرد که این گفتمان به‌عنوان سیرت تشکل، جریان پیدا کند و در شبکه دانش‌ آموزی و بعد هم به برکت حضور انجمن‌ها در مدارس و وسط جامعه‌ی دانش ‌آموزی کشور ان‌شاء‌الله بتواند به منزله‌ی یک پیام‌ رسان رسانا، خوش‌سلیقه، خوش‌بیان، خوش‌قریحه و جذاب عمل کند و پیام‌های انقلاب را به اصلی‌ترین مخاطب خودش که این بچه‌ها باشند برساند.

 

 وی اضافه کرد: ببینید چقدر این مخاطب قیمتی و ارزشمند است که رهبر عزیز و عالی‌قدرمان برای یک چنین مخاطبی دست ‌به‌ قلم می‌شوند و بیانیه گام دوم را با آن سرمایه‌گذاری، دقت و با آن وقت‌گذاری ویژه را می‌نویسند و این مجموعه‌ی بدیع، خوش‌ساخت و فوق‌العاده را به‌عنوان یک هدیه‌ای از ناحیه‌ی ولایت و امامت تقدیم می‌کنند به همین جامعه‌ی جوانی که اصلی‌ترین مخاطبش همین جامعه‌ی دانش‌آموزی هستند و دشمن نیز به همین‌ها طمع دارد و شیوه‌های مدرن را به‌کار می‌گیرد تا بتواند در ذهنیت آنها تأثیر بگذارد و به بیان رهبر عزیزمان دعوای اصلی بین ما و استکبار جهانی بر سر همین جامعه‌ی جوان است.

  حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، با اشاره به اینکه آنچه که آرمان جمهوری اسلامی درباره جوان طراز انقلاب اسلامی هست ان‌شاءالله به واقعیت و تحقق نزدیک شود، تصریح کرد: برای تحقق این آرمان‌ها اتحادیه اکسیر اعظم است. یعنی این شبکه امین و تشکل امین با وجودش این آرزوها را در دسترس قرار می‌دهد و این را ما باید خیلی قدرش را بدانیم و شماها به‌خاطر اینکه در کف میدان حضور دارید می‌دانید که چه خبر است و می‌دانید تأثیر انجمن‌ها را که خیلی کم‌خرج و سبکبار است و بدون بروکراسی و خرج اضافه می‌رود سراغ اصل مسئله که آن ایجاد این شبکه و چرخه تربیتی و تسهیل رشد برای بچه‌ها است و اینکه بچه‌های مؤمن اینجا کنار هم قرار بگیرند و در شبکه مؤمنانه‌ای ذیل آن گفتمان ولایت و امامت براساس اخوت ایمانی با همدیگر هم‌پیمان شوند برای پیش‌برد مقاصد انقلاب.

 نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: شما به‌عنوان کسی‌که نقش فرماندهی میدان و سازماندهی انجمن‌ها را در میدان انجام می‌دهید ضمناً نقش اطلاعات و عملیات را هم دارید. یعنی هم کار عملیاتی دارید و هم کار اطلاعاتی دارید. اطلاعات به همین میزان که بتوانید میدان را خوب معرفی کنید که چه خبر است.

  وی اضافه کرد: اگر تشکل از واقعیت‌های میدان دستش پر باشد، هم خوب می‌تواند برنامه‌ریزی، سازماندهی کند و خودش را به‌روز کند و هم می تواند گزارش‌های فنی درجه اول را از وضعیت جامعه‌ی تعلیم و تربیتی کشور به حوزه امامت و ولایت بدهد.

 حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، اضافه کرد: شما عزیزان آن جمع‌ بندی ‌های تشکیلاتی را به‌عنوان گفتمان امامت و ولایت در حوزه تعلیم و تربیت به زیبایی و هوشمندانه باید دریافت کنید و بتوانید منتقل‌کننده خوبی برای این ارزش‌ها به جامعه‌ی دانش ‌آموزی و اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان باشید. از آن طرف هم ارائه‌کننده‌های امنیتی هستید از واقعیت‌های میدان؛ هم برای نقطه مرکزی فرماندهی در اتحادیه و هم برای بخش‌های فرادستی و از همه مهم‌تر برای امامت و ولایت می‌تواند خیلی نقش‌ آفرین باشد.

 حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری افزود: شیرینی و حلاوت این جایگاه و مسئولیت به این است که شما اینجا دارید آن مأموریت ناب ذاتی انقلابی و دینی خودتان را انجام می دهید.

 نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، انجمن اسلامی را یادگار امام راحل عظیم ‌الشأن برشمرد و گفت: مؤسس خود امام است و شماها به‌عنوان نیروی داوطلب و براساس آن تشخیص ذاتی انقلابی خودتان وارد آن کاروزار سرنوشت ‌ساز خودتان شدید و لذا نقش شما نقش پیش‌برنده‌ای است.

 وی، ادامه داد: شما با آن هنری که دارید می‌بایست این انجمن‌ها را به همدیگر متصل کنید و کنار هم قرار دهید. یعنی هم تأسیس این انجمن‌ها، هم نگهداری و هم تقویت آن و درواقع کار اتحاد انجمن‌ها در اتحادیه به عهده‌ی شماست.

 حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، اضافه کرد: هنر مسئولین اتحادیه‌ها در شهرستان‌ها و بعد از آن مسئولین اتحادیه ما در مراکز استان این است که به هر چیزی در استان به‌عنوان یک فرصت نگاه کنند برای اینکه آن را جهت خدمت به انجمن‌ها بکارگیری کنند.

وی،ادامه داد: این نگاه علاوه بر تعهد و وقت‌شناسی؛ علاوه بر موقعیت تاریخی در انقلاب اسلامی مستلزم این است که سعه‌ی صدر، صبوری، بردباری و شرح صدر داشته باشید و علاوه بر اینها داشتن حُسن سلوک و جاذبه، به گونه‌ای که طرف‌های ارتباطش را بتواند برای همکاری قانع کند. حُسن خلق، صفای محضر، ارتباط‌ های امین و دقیق و بدون حاشیه‌های سیاسی، اخلاقی و اجتماعی و مراقبت از انجمن‌ها و مراقبت از آفت‌ها باید بیشترین جاذبه را برای دانش‌آموزان داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، با اشاره به اینکه حُسن سلوک شما با عناصر آموزش و پرورش خیلی پیش‌برنده است، تصریح کرد: اینکه شما با خوش‌اخلاقی و حُسن خلق‌تان، با رفتارهای سالم و تمیز و خالص و بی‌پیرایه خودتان با آموزش و پرورش و مدیران مدارس و معلمان ارتباط بگیرید حائز اهمیت است.

وی افزود: آموزش و پرورش اصلی‌ترین جایی است که مسئول اتحادیه ما باید بتواند با آنجا ارتباط بسیار درست و دقیقی را برقرار کند. در بیرون از آموزش و پرورش آنجایی که باید ارتباط حسنه و فعال شما برقرار باشد با ائمه‌ی جمعه است.

نماینده مقام معظم رهبری دراتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با اشاره به اینکه جامعه ارادتمندان به امامت و ولایت با وجود سرمایه بسیار بزرگی مثل حاج قاسم خیلی از کارها را می‌تواند به خوبی پیش ببرند، خاطرنشان کرد: با حاج قاسم توانستید دوباره رهبری را بشناسید و چه کسی مثل ایشان توانست اینقدر دقیق و زیبا و روزآمد رهبر عزیز و عالی‌قدرمان و جایگاه امامت و ولایت را دوباره برای جامعه مؤمنین و جامعه ارادتمندان تعریف کند.

وی، ادامه داد: شما حکمت، تدبیر، اخلاق، تواضع، و در اوج شهرت، گمنامی را در حاج قاسم به‌عنوان آن رجل جهادی طراز، مجاهد طراز، مشاهده می کنید. آنچه که حاج قاسم را متفاوت می‌کند حکمت، تدبیر، برنامه‌داشتن، به‌روزبودن، آینده‌نگری، خستگی‌ناپذیری و گره‌خوردن بسیار به اصلی‌ترین آرمان‌های انقلاب می‌باشد.

ایشان در ادامه افزود: بعد از شهادت حاج قاسم، ما وارد یک دوره تازه‌ای شدیم از احساس انقلابی، از نور انقلابی، از طراوت انقلابی، از احساس وظیفه انقلابی. همه احساس می‌کنیم حجت برای ما تمام شده است. لذا باید هم خودمان با حاج قاسم به‌لحاظ انقلابی و معنوی و ولایی به‌روز بشویم و بعد هم بتوانیم از این سرمایه برای سازمان‌دهی قوی‌تر بچه‌های انجمن اسلامی استفاده کنیم و هم از این سرمایه بتوانیم برای پیش‌برد مقاصد و برای گفتگو با نسل جدیدی که دارد از راه می‌رسد و بچه‌هایی که هستند استفاده کنیم و قدر آن را بدانیم.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، با توصیه به خواندن و بهره‌بردن از دعای مکارم‌الاخلاق تصریح کرد: معجزه دعای بیستم این است که ارزش‌ها را به خواهش‌ها و خواسته‌ها تبدیل می‌کند. این معجزه‌ای است که در این دعا در یک فرآیند بی‌نظیر اتفاق می‌افتد.

 

گفتنی است در پایان این جلسه، نامه اعضای قرارگاه ملی پسران به رهبری معظم انقلاب اسلامی با موضوع اعلام امادگی جهت کمک به تحقق اهداف جبهه مقاومت پیرامون مسئله فلسطین به نماینده ایشان تقدیم شد.

 

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید