حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری:

استغفار ، مقدمه‌ی لازم و واجب برای آمادگی کسب حقایق ملکوتی

استغفار ، مقدمه‌ی لازم و واجب برای آمادگی کسب حقایق ملکوتی

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان آئین امضای تفاهم‌نامه فی‌مابین اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و کمیته امداد امام خمینی رحمت‌الله‌علیه با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه نماینده مقام معظم رهبری ضمن ابراز خرسندی از امضای تفاهم‌نامه در ایام فرخنده ماه ذی‌القعده بیان داشتند: این اقدام، اقدام بسیار مبارکی است و به صورت طبیعی این همکاری ها و ارتباطات در استان ها و در همه‌ی سال‌های گذشته بوده است و همواره تعداد قابل توجهی از اعضای اتحادیه از فرزندان کمیته امداد بوده‌اند اما رویکردی که هم‌اینک در کمیته امداد است این کار را متفاوت خواهد کرد و انشالله هم ابعاد این همکاری‌ها را منسجم و سازماندهی می کند و هم امکان بهره‌برداری از این ظرفیت ها را افزایش خواهد داد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با اشاره به اینکه در مقطه نوجوانی و جوانی بچه ها به کارهای جمعی و گروهی علاقه نشان می دهند تصریح کردند: مجموعه های آموزشی و مجموعه هایی که دارای رسالت‌های تربیتی هستند اگر نتوانند در این مواقع از این ظرفیت خاص به خوبی استفاده کنند، در فرآیند برنامه‌شان اشکال به وجود خواهد آمد.

ایشان با اشاره به رسالت تربیتی کمیته امداد افزودند: اتحادیه به این جهت که فضای آزادی است و بچه‌ها خودشان داوطلبانه می‌آیند عضو می‌شوند و حضور پیدا می‌کنند و مورد عنایت کمیته امداد هم هست و از نظر سبک تربیتی یعنی به لحاظ مواضع انقلابی و مبانی تربیتی امین رهبری نیز هستند،می‌توانند به کمیته امداد کمک و یاری برسانند. 

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حاج‌علی‌اکبری در ادامه با اشاره به انتخاب دقیق و هوشمندانه این همکاری گفتند: برای اتحادیه ما که یک مجموعه انقلابی است چه چیزی بهتر از این که بتواند به آن قشری که دارای این نوع محدودیت‌های اجتماعی و خانوادگی هستند خدمت کند یعنی خدمت به محرومین و مستضعفین  شرف و افتخاری است که برای اتحادیه با بسترسازی کمیته امداد بهتر  فراهم خواهد شد آنها هم شدیدالاشتیاق به یک اینچنین خدمتگزاری هستند. 

 

ایشان ادامه دادند: نهادهای شبیه اتحادیه به لحاظ بنیه‌ی سخت افزاری و امکاناتی و امثال اینها بنیه‌ی قوی ندارند و  به‌لحاظ نرم‌افزاری و محتوایی وضع‌شان خوب است ولی واقعا از این جهت‌ها دشواری‌هایی دارند که اینها هم نیاز به امداد دارند.

نماینده مقام معظم رهبری در پایان با اشاره بر به‌کارگیری واسطه‌های امین در پوشش‌های کمیته امداد جهت حفظ کرامت انسانی افزودند:  مجموعه‌های دیگری هم هستند که بتوانند به کمیته امداد برای انجام آن رسالتش کمک کنند ولی در آن چرخه تربیتی بچه‌ها، کمیته امداد می‌تواند روی مجموعه اتحادیه به‌خوبی حساب باز کند. زیرا مجموعه مورد پسند حضرت آقا است، امین است و می‌تواند یک چنین واسطه‌گری خوبی را در حوزه‌هایی که نیازمند هستید برایتان انجام بدهد.

 ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید