نماینده مقام معظم رهبری در نشست قرارگاه ملی دختران:

مسیر ساخت تمدن نوین اسلامی از به کمال رسیدن تجربه جمهوری اسلامی می گذرد

مسیر ساخت تمدن نوین اسلامی از به کمال رسیدن تجربه جمهوری اسلامی می گذرد

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، در نشست آموزشی-انگیزشی، اعضای قرارگاه ملی دختران با نماینده مقام معظم رهبری اتحادیه به صورت بر خط دیدار و گفتگو کردند. 
در ابتدای این نشست، نماینده مقام معظم رهبری با تبریک ایام دهه ولایت و روز خانواده ابراز امیدواری کرد به برکت این ایام خداوند متعال برکاتش را بر همه بچه های انجمن های اسلامی و به جامعه اسلامی در سراسر کشور نازل کند و مشکلات و گرفتاری ها مرتفع شود.
 
نماینده مقام معظم رهبری درادامه در آستانه ورود به ماه محرم بیان داشت: امیدوارم با توجه به شرایط پیش آمده و محدودیت‌هایی که وجود دارد بتوانیم عرض ارادت شایسته‌ای را به محضر مقدس حضرت ابا عبدالله علیه السلام داشته باشیم و در انجام این وظیفه الهی اتحادیه و اعضای عزیز انجمن ها بتوانند موفق عمل کنند.

ایشان در ادامه بیان داشتند: واقعیت این است که چشم امید همه به عنایت سیدالشهدا علیه السلام است و همیشه در سخت ترین شرایط زندگی و دشواری ها و فتنه ها امام حسین علیه السلام به فریادمان رسیده است.
وی گفت: خداوند تبارک و تعالی حرارتی از محبت اباعبدالله علیه السلام در دل‌های همه مومنان به ودیعت گذاشته است و این احساس محبت سرمایه مومن برای شتاب دادن به حرکت تکاملی و شکوفایی استعدادها است و هر مقدار هم که انسان معرفتش نسبت به آرمان و اهداف حسینی و به شخصیت اباعبدالله و یاران امام حسین علیه السلام بیشتر باشد، اشک او در عزای امام حسین علیه السلام سازنده تر است و بهتر او  را با این آرمان گره می‌زند.
 
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری یکی از راه های شناخت امام حسین علیه السلام را مناجات عرفه و مطالعه شخصیت های عاشورایی و عاشورا ساز برشمردند و بیان داشتند: مطالعه شخصیت بانوان عاشورایی و در صدر آنها حضرت زینب کبری سلام الله علیها سازنده است و ابراز امیداوری نمودند در محرم پیش رو نسبت به سال‌های قبل از جهت شناخت و معرفت و هم از نظر عهد و پیمان قدم های بهتری برداشته شود.
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه بیان داشت: اعضای ما باید در امتداد حرکت زینب کبری سلام الله علیها در درجه اول جزء اقامه کنندگان عزای حسینی و برافراشته کنندگان پرچم نهضت حسینی باشند ودر شرایط کنونی نیز تکثیر مجالس موضوعیت دارد و به این اصطلاح که (هر خانه یک حسینیه) توجه داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در ادامه بیان داشت: اگر آرمان اباعبدالله علیه السلام بخواهد در یک کلمه خلاصه شود عبارت است از، پیگیری آرمان غدیر و امام حسین علیه السلام در حقیقت آن ذبح عظیم و آن سرمایه‌گذاری بسیار بزرگ الهی برای اقامه ولایت امیرالمومنین علیه السلام در تأسیس حاکمیت الهی و نظام الهی است.
  
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه در ادامه افزود: به لطف پروردگار متعال و به عنایت حضرت حق تبارک و تعالی یک نظام مبتنی بر هندسه علوی و مبتنی بر غدیر در عصر ما شکل گرفته است و آنچه که ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران می‌شناسیم مبتنی بر همان آرمان ساخته شد، لذا  هر کدام از ما در هر شرایطی باشیم مخصوصاً جوان‌ها باید فکر کنند که چگونه می‌توانند به قوت، رشد و شکوفایی و اعتلای این نظام که در حقیقت ره آورد غدیر برای عصر غیبت است کمک کنند.
 
وی گفت: مسیر ساخت تمدن نوین اسلامی از به کمال رسیدن تجربه جمهوری اسلامی می گذرد و در واقع باید همه به این سوال پاسخ دهند که برای اعتلا و شکوفایی، کمال و بالندگی در برابر همه کسانی که در داخل و خارج برای به زمین خوردن این تجربه تلاش می کنند چه کاری کرده اند.
  
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در ادامه بیان داشت: دختران تمدن‌ساز یعنی آن جمع بانوان جوان، خردمند، با احساس و  بصیر که به این هدف بزرگ فکر می‌کنند و از جهت ذهنی، فکری و شناخت آرمانها و اهداف و هم از جهت مهارت ها خودشان را می سازند.
 
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری افزود: با زینب سلام الله علیها، یک بانو می تواند به خودشناسی و شناخت هویتش برسد و گنج هویت الهی را که در وجودش هست اکتشاف و استخراج کند.

 
 
 
 


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید