نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه:

ضرورت لبیک جانانه و عاشقانه تشکیلات به بیانات اخیر حضرت آقا پیرامون آموزش‌وپرورش

ضرورت لبیک جانانه و عاشقانه تشکیلات به بیانات اخیر حضرت آقا پیرامون آموزش‌وپرورش
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، همزمان با هفتمین روز شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام وشهدای کربلا، مجلس ذکر مصیبت با حضور نماینده مقام معظم رهبری در دفتر مرکزی برگزار گردید.
نماینده مقام معظم رهبری در ابتدای این جلسه با اشاره فرمایش حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام «لا يَكمُلُ العَقلُ إلّا بِاتِّباعِ الحَقِّ؛ اگر کسی بخواهد عقلش به کمال برسد راهی ندارد مگر اینکه از حق تبعیت کند». بیان داشتند: همه باید در صدد حق شناسی و تبعیت از حق باشند تا در این مسیر قرار بگیرند و بار یافتن به آن هدف نهایی برایشان مهیا شود.
 
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حاج‌علی‌اکبری با اشاره به عدم قضاوت عجولانه و پذیرش تذکرات از یکدیگر، بیان داشتند: حق را باید قبول کرد. وقتی انسان از حق تبعیت کند رشد پیدا می‌کند و عقلش بارور و شکوفا می‌شود. به همان نسبت در هر موردی که پیش بیاید اگر در برابر حق انسان مقاومت کند نور عقلش کاهش پیدا می‌کند و گرفتار نقصان عقلی می گردد
 
وی ادامه دادند: شاخص کلی حق امام است. باید مبنای هر کسی این باشد که خودش را با امام حق هماهنگ کند و دائم در مقام تبعیت و خضوع در برابر حق باشد و اگر جامعه و اُمّت یک چنین ارتباطی را با امامش داشته باشد، این جامعه عقلش کامل می‌شود و رشد می‌کند.
 
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با اشاره به تقارن هفتمین روز شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام و یاران با وفای ایشان و آغاز سال تحصیلی ابراز امیدواری نمودند سال تحصیلی پیش‌رو برای جامعه‌، جامعه‌ی آموزش‌و‌پرورش ما و خانواده تعلیم و تربیت کشور سال تحصیلی خوبی باشد، بیان داشتند: با توجه به شرایط خاص و واقعیتی که به آن مبتلا هستیم و فارغ از همه‌ی حاشیه‌ها، شروع خوبی است و ان‌شاءالله باید همه کمک کنند که در ادامه نتایج  بهتری را هم داشته باشیم.
 
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حاج‌علی‌اکبری، آموزش غیرحضوری و نیمه‌حضوری و تصور اینکه دانش‌آموز معلم خود را نبیند و با هم ارتباط فکری، عاطفی، نزدیک و حضوری نداشته باشند را چالش‌زا برشمردند و افزودند: برای ما در انجمن اسلامی کار خیلی سخت‌تر می‌شود. چون انجمن اسلامی کار ویژه‌اش وقتی است که مدرسه و بچه‌ها هستند و ارتباط و سازماندهی و فعالیت برقرار باشد.. لذا اتحادیه از اینکه با رعایت ضوابط و قوانین مربوط به بهداشت هر چه که حضور باشد؛ ما به لحاظ آن طبع عملیاتی خودمان بیشتر می‌پسندیم ان‌‌شاءالله اتحادیه‌، انجمن‌ و دفاتر ما در استان به اینکه اصول بهداشتی خوب رعایت شود و خوب برگزار شود و مدارس برپا باشند. باید به وزیر آموزش‌وپرورش و مجموعه ایشان کمک کنیم.
 
نماینده مقام معظم رهبری در ا ادامه با عنایت به زحمات وزیر آموزش‌وپرورش افزودند: گزارش ایشان مورد عنایت حضرت آقا بوده است. ایشان یک شخصیت مکتبی و انسان دارای ذهن برنامه‌ای و عنصر خوش‌نفسی است. وقتی عناصری این‌چنینی دستگاه تعلیم وتربیت  را اداره می‌کنند باید همه ما کمک کنیم تا ان‌شاءالله اتفاقات خوبی در فضای کلی آموزش و پرورش رقم بخورد.
 
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حاج‌علی‌اکبری در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در آستانه بازگشایی مدارس و مواضعی که اعلام داشتند تصریح کردند: باید مجموعه اتحادیه راجع‌به این خطوط و عناوین و اولویت‌ها و تاکیدها و دغدغه‌ها و نگاه راهبردی کلانی که حضرت آقا ارائه فرمودند همفکری ‌کنند. یعنی از صدر تا ذیل همه فکر کنند. پیشنهاد داشته باشند، هم‌فکری کنند، هیئت اندیشه‌ورز و کار گروهی داشته باشند، به این مسئله فکر کنند تا یک جمع‌بندی خوبی در تشکیلات مخصوصاً در آن بخشی که سهم خود ما هست صورت پذیرد تا یک لبیک جانانه و عاشقانه‌ای به رهبر عزیز و عالی‌قدر داشته باشیم.

نماینده مقام معظم رهبری در پایان با اشاره به نگرانی‌های حاکم بر فضای برگزاری مجالس حسینی، تصریح کردند: امسال محرم خوب برگزار شد. خدا را شکر حضرت آقا خیلی خوشحال شدند. معلوم بود عنایت خود حضرت است که بچه‌های مومن و متدین مخصوصاً بچه‌های انقلابی، هیئت‌های بزرگ انقلابی و هیئت‌های کوچک؛ اینها امتحان خوبی دادند. خیلی چشم‌ها از داخل و خارج و از همه جا مراقب بود. هیئت‌های  خودمان در اتحادیه  هم خیلی خوب بود، در فضای باز و حساب‌شده برگزار شد.
 
گفتنی است در ابتدای این دیدار، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گزارشی از نحوه عملکرد هیئات انصار المهدی(عج) در مراکز استان ها ارائه کرد.
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید