حجاب، پرچم هویت اسلامی و انقلابی در جامعه است

حجاب، پرچم هویت اسلامی و انقلابی در جامعه است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، سومین نشست قرارگاه ملی دختران با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه برگزار شد.
 

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به موضوع عفاف و حجاب گفت:مسئله حجاب تنها یک پوشش نیست بلکه یک امر اساسی،جدی و سرنوشت ساز برای نهضت اسلامی است.وی گفت:طهارت،تزکیه و خانواده از مبانی مهم حیات طیبه است و همه فضیلت های انسانی بر اساس این اصول مهم استوار است و ریشه این موارد، حیا و عفاف است . حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: حجاب، پرچم هویت اسلامی و انقلابی است که بر اساس عفاف شکل می گیرد و بنیان اصلی و اساسی این موارد، حیا است.

وی گفت: آیا می‌شود راجع به تمدن اسلامی صحبت کرد اما مسئله حیا و عفاف جزء مسائل فرعی باشد؟ یکی از مهم‌ترین اصول تمدن اسلامی موضوع حیا، عفاف و حجاب است. نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه گفت: خواهش من ازدختران انجمن اسلامی این است که نقش این عنصر اساسی (حیا،عفاف و حجاب) را با یک نگاه متفاوت مورد مطالعه قرار دهند و به این موضوع به عنوان یکی از ارکان اصلی ساخت تمدن اسلامی نگاه کنید.


حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: مابا یک رفتارهای غیر قابل تحملی در زمینه پوشش و حیا مواجه هستیم و این نشانه کم کاری های ما و پرکاری دشمن است البته نمیگوییم کاری انجام نشده بلکه کم کاری هایی در این خصوص شده است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه گفت:با وضعیت موجود در جامعه نیاز به یک مقاومت ملی و فراگیر است و هسته های این حرکت جوانان هستند و همه باید به میدان بیایند و حضور دختران در این زمینه مورد تاکید بیشتر است.

 

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید