نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه :

دلسردی، ویروس خطرناک جامعه مومنانه است

دلسردی، ویروس خطرناک جامعه مومنانه است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،نماینده مقام معظم رهبری در ابتدای جلسه برگزاری دوره آموزشی الگوی تعالی دختران را که به عنوان یک دوره مقدماتی در ارتباط با مباحث الگوی تعالی دختران تدوین شده است انتخاب به جایی برشمردند و از دبیرکل و همکاران اتحادیه و یارانشان در شورای فرهنگی اجتماعی زنان که در این برنامه همکاری دارند صمیمانه تشکر نمودند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در ادامه، با اشاره به اهمیت موضوع الگوی تعالی دختران تصریح کردند: این موضوع جزء واجب معارفی، تربیتی، انقلابی و تشکیلاتی است و منحصر به مجموعه بانوان و ‌دخترانه تشکیلات ما نیست بلکه باید آقایان ما، مخصوصاً آقایانی که دست‌اندرکار تشکل و دارای مسئولیت‌های مدیریتی در سطوح مختلف می باشند و در جایگاه‌های تصمیم‌گیری قرار دارند، آنها هم باید سهمی از این کار آموزشی و از این ارائه‌ها داشته باشند.

                                  

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با اشاره به اینکه الگوی تعالی دختران در سطوح مختلف باید به صورت منظومه‌ای دنبال شود افزودند: اگر یک تلقی منظومه‌وار از الگو به دست بیاورید آن وقت ما این امید را پیدا می‌کنیم عزیزی که مجهز به یک چنین دستگاه فکری شده است اگر ارائه داشته باشد ارائه‌هایش ارائه‌های منضبطی است. اگر در فرآیند مواجهات تربیتی می‌خواهد مشاوره‌های مناسبی را داشته باشد باز این مبنا به او کمک خواهد کرد.

 

وی افزودند: هیچ وقت اجازه ندهید جریان کرونا و امثال اینها تحت هیچ شرایطی نشاط انقلابی‌تان را کاهش دهد. اتفاقاً باید باعث شود که انگیزه ما برای پیگیری مسئولیت‌ها و مأموریت‌های‌مان بیشتر شود. رسالت اتحادیه یک ماموریت الهی و انقلابی است و چنین کار و وظیفه‌ی قیمتی و از طرفی بزرگ و حساسی وقتی متوجه انسان باشد این شرایط هیچ وقت نمی‌تواند او را منفعل کند. اتفاقاً هر چه شرایط سخت‌تر بشود و یک موانعی پیش بیاید، چنین عنصری برای پیگیری و انجام وظایف سرحال‌تر و جدی‌تر می‌شود.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌علی‌اکبری با اشاره بر آیه‌ی «وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ» تصریح کردند:واقعا اگر کسی ورود خالصانه، مجاهدانه، باطراوت، خستگی‌ناپذیر، مانع‌نشناس،‌ صبورانه، آینده‌نگرانه و هنرمندانه و... داشته باشد؛ اگر این اتفاق بیفتد فرمود ما خودمان دست می‌گیریم، راه‌ها را باز می‌کنیم، مسیرها را هموار می‌کنیم. این امداد الهی شامل حال چنین کسانی خواهد بود. این بشارت هم برای همه شما هست.

 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در پایان فرمودند: برای جامعه مومنان ما، عمده ویروسی که خیلی وحشتناک است، دلسردی، تنبلی، خستگی و بی‌برنامگی است. اینها ویروس‌های بسیار خطرناکی است که ان‌شاءالله از همه شما دور باشد و  همه‌ی شما همچنان نشاط انقلابی و صفای باطنی‌تان را حفظ کنید و با توسل و توکل این راه پر فروغ را ادامه بدهید و رسالت الهی خودتان را به سرانجام برسانید.

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید