نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه:

اقتصاد مقاومتی،جهاد علمی و نظامی زیر چتر" دکترین مقاومت"

اقتصاد مقاومتی،جهاد علمی و نظامی زیر چتر" دکترین مقاومت"

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، همایش اعضا شبکه پشتیبان و کادر اتحادیه  انجمن اسلامی استان کرمان با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و دبیر کل اتحادیه، در استان کرمان برگزار شد.
 

حجت الاسلام حاج علی اکبری در این نشست صمیمی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، با یاد آوری مراسم باشکوه تشییع ایشان در کرمان و سایر شهرهای ایران اسلامی گفت: تشییع شهیدسلیمانی، اتفاق بی نظیری در تاریخ بود.
 

وی افزود: کرمان تا پیش از شهادت این بزرگ مرد به نام "دار الایثار "و "دار المجاهدین" شناخته می شد اما حالا و پس از شهادت سردار عزیز، این استان یک اتصال بین المللی با مقاومت پیدا کرده است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به ارتقا مسئولیت کرمانی ها در برابر آرمان های  انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: وظیفه تمامی مجموعه ها خصوصا مجموعه های فکری و تربیتی فهم و درک شرایط جدید است.
 

حجت الاسلام حاج علی اکبری افزود: شهادت سردار سلیمانی به عنوان یک "عبد صالح" ،آفاق تازه ای را پیش روی جامعه ما گشود و این اتفاق درست در زمانی رخ داد که جامعه ما نیاز به نوسازی معنوی،عرفانی و حماسی داشت.
 نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در ادامه با تاکید بر اینکه شهادت سردار سلیمانی نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ایام شهادت حاج قاسم "ایام الله " است و ما باید توجه کنیم به دلیل حضور در عمق و کانون تحولات ، از ماموریت الهی خود در این زمان غافل نشویم.
 

وی در بخش دیگر سخنان خود به لزوم توجه به تربیت حماسی و مقاومتی اشاره کرد و گفت:  تربیت مقاومتی ملاحظاتی دارد و اساس و زیر ساخت همه ابعاد" دکترین مقاومت" در نظام ما به شمار می رود.
 

حجت الاسلام حاج علی اکبری در توضیح این مطلب گفت: اقتصاد مقاومتی ، هنر مقاومت، جهاد علمی و نظامی و...همگی زیر چتر" دکترین مقاومت" هستند اما تربیت زیر ساخت و اساس آن است، چرا که انسان مقاوم و امین در هر زمینه و عرصه ای وارد شود به آنجا قوت می بخشد.
 

وی با یادآوری جهاد علمی شهدایی همچون" شهید شهریاری "و "شهیداحمدی روشن "تربیت آنها را نمونه ای از تربیت مقاومتی عنوان کرد و افزود: اکنون تا نام فناوری هسته ای را می شنویم،  این شهدا عزیز  را یاد می کنیم و بی شک در ادامه مسیر نیز به این مدل انسان ها و شخصیت ها  نیاز داریم.
 

نماینده معزز مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ، پس از گرامیداشت یاد و خاطره "شهید فخری زاده "وی را فرد گمنامی  از چرخه " تربیت حماسی و مقاومتی" خواند و تصریح کرد: ما افراد گمنام زیادی همچون این شهید بزرگوارداریم که با شهادت معرفی شد.
 

 حجت الاسلام حاج علی اکبری خاطر نشان کرد:  برای حرکت در مسیر گام دوم انقلاب و ادامه مسیر ،نیازمند عناصر قوی هستیم .
 

وی با تاکید بر اینکه مجموعه های فرهنگی و اتحادیه انجمن های اسلامی باید در ساحت تعلیم و تربیت نقش پیشران را داشته باشند گفت: تربیت نسل حماسی و انقلابی و در وهله بعد ارائه الگو و نمونه سازی از وظایف مهم ما است.
 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در ادامه با تاکید بر لزوم برقراری ارتباط،ایجاد نشاط انقلابی  و نمونه سازی در عرصه تربیت مقاومتی افزود: "شهید سلیمانی" و تمامی شهدای عزیز  می توانند در این عرصه به ما کمک کنند.
 

حجت الاسلام حاج علی اکبری  در بخش دیگر سخنان خودتصریح کرد: مکتبی که توان حل معمای مرگ را داشته باشد معمای زندگی را نیز حل می کند.وی در ادامه گفت: در مکتب شهدا مرگ به یک تمنا تبدیل شده است و چشم آنها به عالم دیگری باز می شود.
 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان این که مسئله شهادت در جریان  تربیت حماسی، نقطه کانونی به شمار می رود،افزود: قرآن کریم از جامعه مومنین توقع هدف گذاری برای رسیدن به مقام "صدق ایمان" را دارد که شاخصه اصلی آن انتظار شهادت است.
 

وی تاکید کرد: مومن صادق  یا شهید می شود و یا در انتظار شهادت است و هر کس به این نقطه انتظار برسد همه چیز پیش چشمانش رنگ عوض می کند و خدا در چشم او و از دیدگاه او دوست داشتنی تر است.
 

وی  با گریزی بر متن نامه سردار سلیمانی به دخترش (فاطمه سلیمانی) خاطر نشان کرد: صحبت زیبای سردار سلیمانی با مرگ خود بیانگر نگاه اعلا و خاص او نسبت به شهادت است و او با این نگاه می توانست تمام انسان ها را دوست داشته باشد وسعادت آنها آرزویش شود.

 

حجت الاسلام حاج علی اکبری  تصریح کرد: کسی که همچون حاج قاسم سلیمانی شهیدانه زندگی می کند هیچ تعین و تکلفی ندارد و فقط عاشقانه به مقصد (شهادت) فکر می کند.ایشان با اشاره به حال و هوای شهدا در دوران  دفاع مقدس بیان کرد:  در دوران جنگ تحمیلی از زمانی که رمز عملیات گفته می شد با عنوان" ساعت رهایی" یاد می شد و در حال نیز می توان گفت برای مومنی که شهیدانه زیست می کند ، وقت نماز ساعت رهایی و نقطه امید است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر فاصله زیاد آموزش و پرورش با تربیت مقاومتی و حماسی افزود: رسالت کنونی مجموعه های تعلیم و تربیتی و انجمن های اسلامی ، فراهم کردن این حال و هوا است و آموزش و پرورش نظام جمهوری اسلامی ایران نیز باید در کنار کارگزاری تعلیم و تربیت و تولید محتوای آموزشی و...  کارویژه ای با عنوان  نگاه به جهان با چشمان شهدا را به این نسل هدیه دهد.
 

حجت السلام و المسلمین حاج علی اکبری با قرائت یکی از آیات قرآن کریم بر حی و زنده بودن شهدا تاکید کرد و گفت: مصداق ملموس زنده بودن شهدا درک حضور حاج قاسم پس از شهادتش است 
.

نماینده معزز مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در پایان با اشاره به اتفاقات پس از شهادت سردار سلیمانی گفت: ما می بایست قدر زندگی در زمانه ای که جهان در آن آبستن تحولات بزرگی چون افول امریکا و جریان استکبار است را بدانیم و آن را یک فرصت ناب تلقی کنیم .

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید