شاخصه مربیان تشکل؛ بانشاط و باطراوت، مشوّق و راهبر

شاخصه مربیان تشکل؛ بانشاط و باطراوت، مشوّق و راهبر
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه در همایش فانوس و راه 5 در جمع مربیان منتخب خواهر اتحادیه با اشاره به فرمایشات امام خمینی مبنی بر اینکه هر انجمن های اسلامی شعبه ای است از انجمن های بزرگ به رهبری امام زمان (عج)، خاطرنشان کرد: سهم مربیان انجمن های اسلامی این است که با چند انجمن اسلامی مرتبط باشد که در این ارتباط،  طراوات و شکوفایی را در انجمن های اسلامی ایجاد می کند و این ارتباط و اتصال انجمن اسلامی باید رونق افزا باشد که به نور شناخته می شود و حقیقت و چشمه نور آن از حضرت زهرا (س) منشا گرفته شده است.
 
مربی باید بهره ی وری ویژه داشته باشد
 
وی گفت:مربی در این ارتباط سهمش به گونه ای است که باعث ارتقا نور و بهجت می شود.شخص مربی باید بهره ی نوری ویژه داشته باشد و که البته دانش آموزان انجمنی نورانی تر هستند. و این لطف خداست که اجازه بهره مندی از این نور را می دهد از رهگذر این ارتباط هم خودمان نور کسب می کنیم و هم آورده ای ارائه خواهید کرد.
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه گفت: بر اساس حیات طیبه، انجمن های اسلامی،  یک تشکل فطری است و اساس شکل گیری، این انجمن مبتنی بر فطرت است و کل همکاری ها و فعالیت مبتنی بر شکوفایی فطرت است و حقیقت فطرت، نور است. تشکل ایجاد می شود برای حفظ و صیانت از فطرت و با مناسبات فطری، مقدمات شکوفایی فطرت ها رو فراهم می کنیم
 
وی گفت: انجمن های اسلامی در تفسیر کلی یعنی انجمن کرامت و عزت ،انجمن اندیشه و حکمت ، انجمن عبادت ذکر و معنویت،  انجمن مهر و رحمت ، انجمن تقوی و عفت و حیا ، انجمن انقلاب و بصیرت ، انجمن وحدت و مشارکت ، انجمن نشاط و سلامت  همگی عناوین جلوه نور مبتنی بر دستگاه تربیت فطری است که  برجسته سازی شده است و هنر مربی است که این توصیفات را درکنار هم قرار دهد و لایه تاریک نداشته باشد.در تنوع آفرینش هر کسی سهمی از نور دارد. بنابراین طراوت نوری شکل میگیرد‌. و سهم مربی انجمن های اسلامی برجسته سازی و تبادل نور در جمع مومنانه است.
 
سهم مربی کارگردانی محیط است
 
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: سهم مربی کارگردانی محیط است و  شخص مربی از جلوه نورانیت سهم مضاعفی باید داشته باشد. انجمن اسلامی انجمنی ذکر و عبادت است و سهم مربی از عبادت باید بیشتر باشد بنابراین سهم مربی بهره بری از نور فطری و نورانیت بیشتر است و آنجاست که هیجان معنوی بچه ها توسط مربی که خود سازی انجام داده است، دوچندان می شود و درکنار آن انجمن اندیشه و حکمت یعنی جمع شدن رشد تفکر و شکوفایی دانش آموزان که اینها مصادیق از انجمن های اسلامی دانش آموزان است وهنر مربی این است که چگونه این ها را در کنار هم قرار دهد تا نور بیشتر شود و بخش تاریک پشت سر قرار بگیرد‌. 
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: بچه ها و مربیان انجمن های اسلامی باید سالم، با نشاط و با طراوت باشند.اسلام از جوان مومن می خواهد که سالم و بانشاط باشد اگر به کوهنوردی می روید شما باید زودتر از بقیه قله را فتح کنید و... باید پیش برنده، مشوق و راهبر باشید این شاخصه مربیان است 
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید