نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان:

نفس استکبار به شماره افتاده است

نفس استکبار به شماره افتاده است
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان نشست جهاد تبیین با عنوان افق روشن ویژه شبکه مربیان و کادر پشتیبان با سخنرانی نماینده ولی فقیه در اتحادیه در حرم مطهر امام خمینی آغاز شد
 
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه  انجمن های اسلامی دانش آموزان در ابتدا ضمن خیر مقدم به شبکه مربیان و کادر پشتیبان انجمن های اسلامی دانش اموزان سراسر کشور با اشاره به آیه سال گفت: آرمان های بزرگ یعنی موانع بزرگ، آرمان های بزرگ یعنی چالش های بزرگ، آرمان بزرگ، یعنی امتحان های بزرگ، اگر کسی اعلام کرد ما پرچمدار توحیدیم راهی جز استقامت ندارد و این مسیر، مسیری هموار و بی خطری نیست بلکه مسیری پر از چالش و امتحان هست و پس از تصمیم با قاعده ابتلا مواجه میشوید.
 
وی افزود: سنت ابتلا قطعی و جدی است و تاکید قرآنی آن هم از عبارت پر تاکیدی است و در همه حال با امتحان و چالش رو در رو هستید و در این بین مدال برای صابرین است.
 
 حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با تشریح شرایط این ابتلائات گفت: در شرایط معمولی درجه و عیار ایمان و حقیقت، ایمان انسان ها معلوم نمیشود و این ابتلائات سنگ محک انسان هاست.
 
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه  با یادآوری خاطراتی از دوران  فعالیت تربیتی دانش اموزی گفت:نقطه مقابل تربیت حماسی که ما ازش نام میبریم سانتی مانتالیسم تربیتی است و امروزه تمام کسانی که توانستند کاری انجام دهند، کسانی بودند که در قاعده ابتلا خوش درخشیدند.
 
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری  ضمن مغتنم شمردن قاعده ابتلا و ترسیم مسیر و چالش های این مسیر خاطرنشان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم فرموده اند: ما دنبال کشف دو مسئله در شما هستیم یک جهاد و دو صبر که بر ما مشخص بشود انسان مجاهد و صابر چه کسی است!؟ تا استعداد های شما طلوع کند.
 
وی ادامه داد: انسان از طریق ابتلائات طبیعی و یا ابتلائات حقیقی پیوسته در حال امتحان است و این اتفاق پایان ندارد، آن کسانی که در قله محبوبیت نزد خدا بودند در قله ابتلائات بودند شما شرح زندگی حضرت زهرا (س) را بخوانید که در آغاز زیارت حضرت زهرا (س) از واژه ممتحنه نام برده میشود و این مسیر بوده و هست و خواهد بود  و یک مبنای فوق العاده ای قران کریم فرموده است که لقد خلقتا الانسان فی الکبد و اما برای مومنین این ابتلائات میدان درخشش است.
 
حجت الاسلام و المسلمین حاج اکبری با اشاره به انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: زمانه ما زمانه و روزگاری عجیبی است در یک زمان پیچیده با دشمنانی فوق پیچیده هنگامی که انسان بهش فکر میکند بیشتر شگفت زده می شود. 
 
وی افزود:یک اتفاق بزرگ در راستای آرمان الهی رخ داده و از دل این اتفاقات بزرگ تحولاتی را در زیست بشری ایجاد کرده  است. ابعاد و آثار انقلاب اسلامی ما بزرگ است و نفس استکبار به شماره افتاده است به نحوی که در محیط زیست بشری خودشان گرفتار شوند و این اتفاقات بزرگ ابتلائات بزرگ، آرمان های بزرگ دشمنی های بزرگ را در پی دارد و این مسیر ادامه دارد.
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه با اشاره به اتفاقات و اغتشاشات اخیر گفت: اتفاقات اخیر بخشی از نقطه ضعف هایی را که موجود است آشکار کرد و اگر مسئولین ما جوانان ما، مردم ما، این نقاط آسیب را کشف کنند و برطرف کنند این مسیر اصلاح میشود وگرنه مسیر ابتلائات ادامه دارد.در چنین اتفاقاتی و وقت ابتلائات مومنین سرحال تر و با دقت تر و جدی تر قدر سرمایه های خود را میدانند.
 
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با تشریح اغتشاشات اخیر و ریشه شناسی خاطرنشان کرد: باید با قضایای اخیر فرصت شناسانه رو به رو بشویم، جنس بلیه اخیر دانش آموزی بوده یعنی در اتفاق اخیر از واقعیت آموزش و پرورش ما رونمایی کرد.
 
وی گفت: درگیری اصلی ما با اسکتبار جهانی کف مدرسه ها است و در بعضی جلسه های اخیر گفتم که در سطحی ترین لایه درگیری نظامی است که بعد از عمیق تر شدن می شود سیاسی بعد اقتصادی و بعد اجتماعی و بعد فرهنگی و بعد از آن فکری و تربیتی و این لایه درگیری ما با جریان استکبار است که بعد از دهه هفتاد درگیری در آن لایه عمیق جدی تر و جدی تر میشود و دائما با اصطلاح شبیخون فرهنگی ،ناتو فرهنگی، قتلگاه فرهنگی توسط دیده بان انقلاب مطرح شده است.
 
وی با انتقاد به عدم توجه مسئولین امر به مسئله آموزش و پرورش و دانش آموزان گفت: سال های سال انتظار داشتیم که در ساختار شورای عالی انقلاب فرهنگی نیم نگاهی به فضای آموزش و پرورش بشود ولی فقط بحث دانشگاه بود.قصیه آموزش و پرورش به معنی واقعی کلمه دیده نشده و درک نشده!
 
وی با برشمردن حوزه دانش آموزی به عنوان نقطه اصلی درگیری با استکبار جهانی گفت:حق این قضیه ادا نشده و دست کم گرفته شده است و نقطه اصلی درگیری پشتیبانی نمیشود و گاهی دچار اختلالات محاسباتی دارد.ما یک سری مطالبات جدی داریم از تغییر ساختار و اصلاحات اساسی در نیرو انسانی که یک فهرستی داریم و باید در دستور کار مطالبه گری اتحادیه گذاشت.
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه با اشاره به نیاز امروزه آموزش و پرورش گفت: تقویت نیروهای مومن و انقلابی در بدنه آموزش و پرورش از مهم ترین کارها است.این ارتباطات درونی نیروهای انقلاب از دانش آموز گرفته تا معلم باید شکل بگیرد همدیگر را شناسایی کنند و حکیمانه و صبورانه و با ابتکار انشاالله فاتح هستند.
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید