حضرت عبدالعظیم حسنی، یادگار‌گرامی امام هادی(ع)که شعبه‌ای از لطف الهی و فیض ربانی است

حضرت عبدالعظیم حسنی، یادگار‌گرامی امام هادی(ع)که شعبه‌ای از لطف الهی و فیض ربانی است
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، همزمان با فرارسیدن وفات حضرت عبدالعظیم حسنی  گفتاری از حجت‌الاسلام محمد جواد حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در خصوص شخصیت والای آن حضرت می باشد  که در ادامه، متن این گفتار از نظر شما می گذرد:
 
یاد امام ‌هادی (علیه السلام) ما را به یاد حضرت عبدالعظیم حسنی نیز می‌اندازد؛ یکی از یادگار‌های گرامی آن بزرگوار که شعبه‌ای از لطف الهی و فیض ربانی است که در دسترس اهالی ری و تهران قرار گرفته است. 
 
عبدالعظیم حسنی شخصیت بزرگی است که زیارت او ما را کربلایی می‌کند و پاداش زیارت حسینی را نصیب ما می‌کند؛ لذا زیارت او را باید قدر دانست.
 
 ایشان‌ تربیت‌شده امام ‌هادی (علیه السلام) هستند. من در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم، بیشتر حس سامرایی دارم. با آنکه ثواب زیارت سیدالشهدا را دارد، اما اتصال به مقام شامخ امام‌ هادی (علیه السلام) برای من خیلی شیرین است و  ان‌شاءالله خدای متعال توفیقش را مکرر نصیبمان کند.
 
علاوه بر آن حضرت، از امامزادگان و بزرگانی که آنجا هستند، بهره ببرید که آنان ستارگان بر گرد خورشید درخشان هستند. مرحوم آیت‌الله شاه‌آبادی از جمله کسانی است که در آنجا دفن است. باطن اتفاقات زمانه ما، آقای شاه‌آبادی است؛ چراکه پشت صحنه شخصیت امام راحل است. شخصیتی مثل آیت‌الله مجتبی تهرانی، خیلی بزرگ، عظیم، عزیز، منور، روشن و هدایت‌کننده است. یاد حاج آقا مجتبی دل‌ها را روشن می‌کند. حتماً با آثار ایشان مأنوس باشید. 
 
بزرگانی که آنجا دفن هستند، یکی از یکی بهتر، درخشان‌تر، نورانی‌تر و ‌تربیت‌کننده‌تر هستند. آنجا استاد عالی‌قدر ما آیت‌الله خوشبخت و مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی نیز هستند. اگر بخواهیم همه کسانی را که در آنجا دفن هستند، نام ببریم، فهرستی طولانی می‌شود.
 
 
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید