در سفر نماینده مقام معطم رهبری در اتحادیه به استان کردستان:

عاشورا، درس وفای به عهد

عاشورا، درس وفای به عهد
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه در میان دانش آموزان و اعضای اتحادیه استان کردستان حاضر و با آنان دیدار و گفتگو کرد.
 
ایشان ضمن تسلیت ماه محرم و عاشورای حسینی گفتند: در شب عاشورا حضرت ابا عبدالله به تمام اصحاب خود فرموند که، من با وفا تر از شما سراغ ندارم» و مدال افتخار وفا را به اصحاب عطا کردند و مؤکداً در جای جای قرآن کریم، خداوند متعال خود را با وفا و صادق معرفی می کنند.

 
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، مسئله وفای به عهد را بسیار مهم تلقی کردند و گفتند: در اسلام در سه مورد، مهم نیست که طرف مقابل شما کافر باشد یا مسلمان! 1 درستی در امانت داری؛ 2 وفای به عهد و 3 احسان به پدر و مادر؛ اینها خطوط قرمز هستند. 
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در رابطه با عهد و پیمان ها اظهار داشت: ما با خدا متعال عهد بسته ایم که بنده خدا باشیم نه بنده طاغوت و از شیاطین تبعیت نکنیم و باید به این عهد پایبند بود. در کارهای تشکیلاتی، در انجمن اسلامی، شما قرار می گذارید که فلان مسئولیت بر عهده شماست؛ مانند دیگر قرار ها و عهدهایی که شما در زندگی به آنها متعهد می شوید. در این باره حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) فرموده اند که انسان مومن وقتی که وعده داد، باید وفا کند»، حضرت امیر خطاب به مالک فرمودند، ای مالک حتی اگر به دشمنت وعده ای دادی باید وفا کنی و حان خود را باید تضمین پیمان خود فرار دهی.
 
وی در ادامه گفت: وفای به عهد و وفا داری، یکی از بزرگ ترین درس های عاشورای حسینی است که باید در مجالس ذکر مصیبت و عزای حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) این نکات را یادآوری کنیم
 
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری وفای به عهد را از شاخصه های مهم انسان مومن دانستند و گفتند: رهبر عزیزمان فرمودند که « شهید تهرانی مقدم (پدر موشکی) به  هر وعده ای که به ما دادند عمل کردند»
 
ایشان در ادامه گفت: آن عاملی که حاج قاسم را "حاج قاسم" می کند، وفای ایشان است که تضمین عهدشان جان ایشان بود.
در پایان، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه خطاب به دانش آموزان اظهار داشت: عزیزان من، با وفا باشید در همه پیمان هایتان با وفا باشید و یادتان باشد که عهد شکنی و پیمان شکنی ویژگی شمر و خولی و عمر بن سعد است، دوستان حضرت حسین (علیه السلام) با وفا هستند و به عهد خود وفا می کنند.
 
گفتنی است در حاشیه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با تعدادی از خواهران عضو انجمن اسلامی اتحادیه استان کردستان گفت وگویی صمیمانه ای داشتند. در این دیدار چند تن از اعضا، به بررسی برخی از مشکلات، فرصت ها و تهدید های دانش اموزان دختر استان کردستان پرداختند.

 
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید