نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه

نهضت حسینی، الهام گرفته از قیام حضرت زهرا(س) است

نهضت حسینی، الهام گرفته از قیام حضرت زهرا(س) است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، همزمان با ایام شهادت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها اولین گردهمایی نوجوانان جهان اسلام در محور مقاومت با هدف همبستگی نوجوانان جهان اسلام و با شعار محوری «نسل ما نسل ظهور است قوی باید شد» به همت هیئت دانش آموزی انصارالمهدی(عج) اتحادیه خراسان رضوی و با حضور منتخبین انجمن های اسلامی مدارس پسرانه در حرم مطهر رضوی رواق دارالقرآن برگزار شد.


حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در ابتدای سخنان خود با اشاره به فرخنده بودن تشکیل مجمع نوجوانان جهان اسلام، عنوان کرد : همزمانی تشکیل این مجمع با نزدیک بودن به سالگرد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، معنا و مفهوم بیشتری دارد و نشان دهنده ادامه راه این شهید عزیز و سعید است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با توجه به سالروز شهادت مظلومانه بانوی دو عالم حضرت زهرا سلام الله علیها گفت : آنچه در صحنه‌های اسلامی و اسلام ناب محمدی (ص) از مقاومت وجود دارد، همه از برکت وجود و حضور حضرت زهرا سلام الله علیها است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ادامه سخنان خود با گریز به نهضت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) افزود :  نهضت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در میان تمامی نهضت‌های اسلام، صدرنشین است. همه قیام‌ها به قیام اباعبدالله مستند می‌شود. آن هم نه تنها قیام‌های شیعه، بلکه سایر قیام‌ها و تمام قیام‌های دیگر از قیام اباعبدالله الحسین (ع) الگو می‌گیرد و این در صورتی است که نهضت آن حضرت خود الگو گرفته از نهضت و قیام حضرت زهرا (س) است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به سالروز شهادت شهید نواب صفوی خاطرنشان کرد: نهضت فدائیان اسلام هم از همان نهضت‌هایی است که از نهضت اباعبدالله الحسین (ع) سرچشمه گرفته است. شهید نواب صفوی معبر به ثمر رسیدن جمهوری اسلامی ایران را هموار کرده و اقدامات وی در به نتیجه رسیدن انقلاب اسلامی ایران نقشی اساسی داشته است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به تشریح  نقش سازنده نوجوانان مقاومت و اقدامات آن‌ها در عرصه‌های نبرد حق علیه باطل و سایر عرصه ها پرداخت.

 

لازم به ذکر است، در حاشیه این مراسم ارتباط تصویری با حجت الاسلام هاشم الحیدری (معاون حشد الشعبی عراق) و حجت الاسلام علی الموسوی (مدیر مرکز واحد متون آموزشی و فرهنگی بیروت) با پخش همزمان در صفحات مجازی برقرار گردیده و شرکت کنندگان از بیانات این دو فعال حوزه مقاومت اسلامی بهره مند گردیدند.

 

مداحی مداحان اهل البیت(ع) در سوگ شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و قرائت عهدنامه نوجوانان جهان اسلام برای پایبندی در محور مقاومت توسط دانش آموزان از دیگر برنامه های انجام شده در این گردهمایی می باشد.

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید