رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه:

خودسازی و دیگرسازی، رسالت مهم انجمن اسلامی

خودسازی و دیگرسازی، رسالت مهم انجمن اسلامی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، نشست صمیمی اعضای منتخب سطوح تشکیلاتی خواهران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان با حضور حجت الاسلام والمسلمین نوری رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه برگزار شد.
 

رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، ماه رجب را ماه خودسازی عنوان کرد و گفت: این خودسازی با ماه شعبان ادامه پیدا می کند و در ماه رمضان به اوج قلّه خودش می رسد.
 

وی، اضافه کرد: آنهایی که میخواهند در اوج دریافت ها و اتصال به ملکوت در ماه رمضان قرار بگیرند و بهترین مقدرات را برای سال خودشان رقم بزنند، از همین ماه رجب شروع می کنند. ماه رجب و شعبان، زمینه ساز هستند و انسان را محیا می کنند که وارد ماه رمضان شود.
 

‌حجت الاسلام و المسلمین نوری، در ادامه با اشاره به بیانات علامه مصباح یزدی، گفت: صفات جلال، به عظمت الهی و مربوط به صفات جبروت و هیبت خداوند است. مثل اینکه خداوند قادر است و صفات جمال الهی نشان از رحمت خداوند دارد، مثل اینکه خداوند رحیم و بخشنده است.
 

رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، ادامه داد: شما وقتی عظمت کوه را می بینید، شگفت زده می شوید. این کوه دارای صفات جلال الهی است. وقتی یک گل بسیار قشنگ و زیبایی که وسط سبزه ها و درختچه های یک باغ است می بینید با آن ترکیب رنگ قشنگ، طراوت و عطر و زیبایی، گویا تمام زیبایی ها، لطافت ها، مهربانی ها و بخشندگی ها و صفات جمال الهی خداند تبارک و تعالی در آن گل قرار داده است.
 

وی، با بیان اینکه خداوند صفات جلال خودش را در خلقت مرد و صفات جمال خود را در وجود زن قرارداد، تصریح کرد: خداوند وقتی خواست آدم راخلق کند، این مجموعه صفات جمال و جلال را در مخلوقات قرار داد و مخلوقات ازصفات جمال و جلال الهی برخوردار شدند. و خانم ها؛ مظهر جمال الهی و آقایان؛ مظهر جلال الهی شدند.
 

‌حجت الاسلام و المسلمین نوری، خاطرنشان کرد: این بدین معنا نیست که آقایان از مظهر جمال الهی برخوردار نیستند، بلکه وجه قالب شخصیت آقایان دربردارنده صفات جلال الهی و وجه قالب شخصیت خانم ها دربردارنده صفات جمال الهی است.
 

رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) به عنوان خیرالنساء، باید بالاترین مرتبه صفات جمال الهی را در خودش داشته باشد، گفت: به همین دلیل است که قدرت شفاعت حضرت زهرای مرضیه(س) بسیار بالاست و در روایات آمده مانند مرغی که دانه از روی زمین برمی دارد، آن حضرت وقتی وارد محشر می شوند دستش برای شفاعت باز است.

                 

وی، با بیان اینکه نگاه شما باید به هستی و به شخصیت بانوان و هویت دخترانه چنین باشد، ادامه داد: شما حامل صفات جمال الهی هستید.
 

‌حجت الاسلام و المسلمین نوری، با تأکید بر اینکه باید در دنیا مسیر کمال را طی کرد، گفت: شما باید به حد کمالات خودتان برسید و حیا، وقار، متانت و این سلسله ویژگی هایی که از صفات جمال الهی در وجودتان قرار گرفته را به حد کمالش برسانید. لذا هنگامی می توانید نقش آفرینی کنید که در برخورداری بالا از صفات جمال الهی قرار بگیرید.
 

وی، با بیان اینکه، زن می تواند برکل جامعه تأثیر بگذارد و سعادت و شقاوت جامعه در اختیار اوست، ادامه داد: مشکل در شناخت هویت است. یک خانم گاهاً نمی تواند شخصیت خودش را در عالم هستی درک کند. سردار شهید قاسم سلیمانی در جلسه ای می گفتند این دختران و پسرانی که وضع مناسبی ندارند، حقیقتاً محروم و مستضعف اند و از لحاظ ذهنی نتوانستتد دریافت داشته باشند و هویت خودشان را پیدا کنند، وگرنه فطرت ها همه  پاک است.
 

رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در پایان خودسازی و دیگرسازی را دو رسالت مهم اعضای انجمن اسلامی عنوان کرد و گفت: در ادامه این دو رسالت مهم، تمدن سازی را داریم که تمامی اینها با شناخت هویت و دریافت حقیقی از وجود خود امکان پذیر است.

 

گفتنی است در این نشست، ضمن ارائه گزارش فعالیت ها توسط تعدادی از اعضای قرارگاه استان و ملی، تعدادی از دانش آموزان هم به بیان نقطه نظرات و مطالبات این حوزه پرداختند.

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید