در جلسه شورای مرکزی به تصویب رسید

راه اندازی حوزه مدیریت پژوهش، برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی در شورای مرکزی

راه اندازی حوزه مدیریت پژوهش، برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی در شورای مرکزی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،  شورای مرکزی به عنوان مرجع سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت و ارزیابی تشکل، از اواخر دهه 70 تا اوایل دهه 90 همواره از یک واحد یا مجموعه پژوهشی و برنامه‌ریزی راهبردی برخوردار بوده و بسیاری از مباحث کارشناسی و تصمیم‌سازی در این مجموعه انجام ‌گرفته است؛ همچنین در جلسات شوراي مركزي پیرامون پيشنهادات، تصميم‌گيري شده و يا گزارش‌هاي پژوهشي و كارشناسي تهيه شده به اعضاي شوراي مركزي، دفترنمايندگي و دفترمركزي ارائه می‌شده است.

پس از يك دوره ادغام اين واحد با دبيرخانه شوراي مركزي، مجدداً طي بحث‌هاي كارشناسي در جلسات كميسيون‌ها و صحن شوراي مركزي، ضرورت تأسيس واحدي جهت انجام امور كارشناسي، پژوهشي و برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي به اتفاق اعضاي شورا مورد تأكيد قرار گرفت.

برهمين اساس، واحدهاي مرتبط با شوراي مركزي به سه حوزه ذيحسابي، دبيرخانه شوراي مركزي و پژوهش، برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي تقسيم مي‌شوند.

همچنین، مدیریت پژوهش، برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وظایفی از جمله، بررسی نیازها و ضرورت‌های پژوهش راهبردی در حوزه‌های مختلف تشکیلاتی، برگزاری هم‌اندیشی‌ها و نشست‌های علمی – پژوهشی، تنظیم و ارائه نقشه پژوهشی تشکل با هماهنگی سایر ارکان تشکل و تدوین پیش‌نویس برنامه راهبردی و ارزیابی سالانه برنامه مصوب را بر عهده دارد.

به‌جهت راهبری و نظارت بر مدیریت پژوهش، برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، کمیسیون سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی به عنوان شورای پژوهش، برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، این نقش را ایفا می‌کند.

گفتنی است ، جلسه 766 شورای مرکزی روز چهارشنبه بیست و سوم تیر با حضور اعضای شورای مرکزی در محل دفترمرکزی برگزار شد.

                                                   

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید