آذربایجان غربی

از پرداخت کرایه تاکسی تا نان رایگان/ به حساب حاج قاسم

از پرداخت کرایه تاکسی تا نان رایگان/ به حساب حاج قاسم

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، یک سال از رفتن حاج قاسم می‌گذرد و حالا در سالگرد شهادت سردار دل‌ها، دانش‌آموزان پای کار آمدند تا بگویند که در مسیر او گام بر می‌دارند.


توجه به محرومان، از جمله تأکیدات حاج قاسم بود و حالا بچه‌های انجمن‌ اسلامی، تلاش کردند که نقشی حتی کوچک ایفا کنند.


نان رایگان در مناطق محروم و پرداخت کرایه تاکسی از جمله این اقدامات است؛ کاری که برکات زیادی را هم برای دانش‌آموزان به همراه داشته است.

 

محسن رضایی مسؤول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان آذربایجان غربی درباره اقدامات این انجمن و همراهی دانش‌آموزان در نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: در استان آذربایجان غربی 19 قرارگاه دانش‌آموزی داریم و یک ماه قبل از 13 دی که مصادف با ایام شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بود، یک حرکت تبیینی در رابطه با زندگی ایشان آغاز کردیم که به مدد الهی امروز به بهره‌برداری رسیده است.

 

وی به طرح «حساب حاج قاسم» اشاره کرد و گفت: این طرح به خوبی مورد استقبال دانش‌آموزان قرار گرفت؛ همچنین بحث مساوات را در حوزه خواهران و برادران داشتیم و سعی کردیم نذورات جمع‌آوری شده را ساماندهی کنیم و از ریل‌گذاری سنتی خارج شویم، یعنی دیگر پک اقلام مصرفی بین خانواده‌ها توزیع نکردیم بلکه در حوزه برادران کارت‌هایی آماده شد و با پیگیری‌های دانش‌آموزان این کارت‌ها در اختیار نانوایی‌های مناطق محروم قرار گرفت تا خانواده‌های بی‌بضاعت به حساب حاج قاسم، نان تهیه کنند.

 

مسؤول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان آذربایجان غربی اضافه کرد: خواهران انجمنی هم به شکل سراسری، کرایه مسافران در برخی مسیرها را به حساب حاج قاسم پرداخت کرده‌‌اند و از مسافران خواستند فاتحه‌ای نثار شادی روح این سرباز ولایت داشته باشند.

 

رضایی گفت: با توجه به بحث کرونا، وضعیت استان زرد شد و مصلاهای‌ شهر بازگشایی شدند که در همین راستا نمایشگاهی به شکل تبیینی از وصیت‌نامه حاج‌ قاسم برگزار کردیم تا دانش‌آموزان بتوانند به صورت مسلط روایت‌گری کنند؛ همچنین گروه سرودی با عنوان رفیق خوشبخت داشتیم که به شکل پلی‌بک و زنده در مراکز عمومی شهرستان میاندوآب و ارومیه برگزار شد.

 

 

وی افزود: وبیناری تحت عنوان دشمن‌شناسی آماده کرده‌ایم؛ همچنین ثبت‌نام جذب خادمان شهدای دانش‌آموزی به نام «خادمان مکتب حاج قاسم» را در دستور کار داریم؛ در کنار این موارد در حال آماده‌سازی مسابقه کتابخوانی با عنوان «من قاسم سلیمانی سرباز ولایت هستم» برای دانش‌ آموزان در نظر گرفته‌ایم که خوشخبتانه این روزها شاهد به ثمر نشستن این فعالیت‌های هستیم.

 

مسؤول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان آذربایجان غربی به مسابقه چهل حدیث اشاره کرد و گفت: سعی کردیم در قالب فرمایشات و وصیت‌نامه حاج قاسم سلیمانی، نکاتی از ائمه اطهار(ع) را انتخاب کنیم.

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید