شگفتانه یک جشنواره دانش آموزی

ارسال بیش از 15 هزار اثر دانش آموزی به دبیرخانه جشنواره ملی رسانش

ارسال بیش از 15 هزار اثر دانش آموزی به دبیرخانه جشنواره ملی رسانش

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، محمدصالح جباری دبیر جشنواره ملی «رسانش»  با اشاره به برگزاری جشنواره دانش‌آموزی «رسانش» اظهار کرد: سومین دوره جشنواره ملی رسانه‌های دانش‌آموزی با عنوان «رسانش» و با شعار «رسانش؛ خیزش هوشمندانه نوجوان در دنیای رسانه» ویژه دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم برگزار شد.

دبیر جشنواره ملی «رسانش»  هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزی دانست و افزود: به کارگیری استعدادهای دانش آموزان در حوزه رسانه، فعال کردن و استفاده از انواع رسانه های موثر، مفید و جذاب دانش آموزی در مدارس، تاسیس یک رسانه با کیفیت و دارای ضریب نفوذ بالا برای مخاطب دانش آموز در سطح دانش آموزی و شناسایی و معرفی افراد مستعد و علاقمند به رسانه های فعال و انقلابی کشور ازدیگر اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

 وی به قالب‌های جشنواره اشاره و بیان کرد: جشنواره در مقطع متوسطه اول شامل نشریات مکتوب (تک‌برگی، مجلد)، روزنامه‌ دیواری و قطعات صوتی (رادیو مدرسه، پادکست) برگزار شد. جباری ادامه داد: دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوره دوم آثار خود را در 4 بخش‌ رسانه های مکتوب، صوتی ، تصویری و فضای مجازی و در رشته های مختلفی مانند نشریات مکتوب، نشریات الکترونیک، اینفوگرافی، روزنامه‌ دیواری، قطعات صوتی، سایت و کانال و فیلم و مستند تولید کرده و به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

وی گفت: اولین رسالت «رسانش» ایجاد محملی برای ورود دانش‌آموزان به فضای رسانه‌ای است و به نظر می‌رسد جشنواره گامهای خود را در این زمینه محکم و با موفقیت برداشته است.

دبیر جشنواره ملی «رسانش» افزود: با وجود مشکل کرونا و عدم حضور دانش آموزان در مدارس اما در بخش‌های مختلف جشنواره، بیش از 15 هزار اثر توسط دانش‌آموزان تولید شده که هم کار داوری را مشکل کرد و هم از طرفی باعث امید دوچندان ما برای ادامه کار شد.

وی افزود: در این دوره دانش‌آموزان در کارگاه‌های آموزشی نیز شرکت خواهند کرد و در واقع باشگاه مهارت‌های رسانه‌ای ایجاد خواهد شد.

جباری خاطرنشان کرد: شگفتانه رسانش برای رتبه های برتر سومین دوره، در راه است و رتبه های برتر با دعوت در یک رویداد ملی حضوری شرکت خواهند کرد.

وی ضمن تشریح برنامه های رویداد ملی گفت: در این رویداد دانش آموزان ضمن بازدید از امکان رسانه ای مانند چاپخانه، شبکه های تلویزیونی، شهرک سینمایی، موزه عکاسی و... با فعالان رسانه ای کشور به گپ و گفت می پردازند.

دبیر جشنواره ملی «رسانش» در پایان گفت: در این رویداد ضمن ارائه مشاوره ها و آموزش های تخصصی به رتبه های برتر، آنان با تولید یک محصول رسانه ای با یکدیگر به رقابت می پردازند و رسانش به عنوان یک شتابدهنده از برترها برای تولید آثار جذاب در طول یکسال حمایت خواهد کرد.

گفتنی است طی اولین و دومین دوره رسانش حدود 5 هزار اثر به جشنواره ارسال شد و بعد از سه مرحله داوری گروه های برتر در رویداد ملی شرکت کرده و ضمن شرکت در برنامه های متنوع به رقابت با یکدیگر پرداختند.

لازم به ذکر است «رسانش» تنها جشنواره رسانه‌های دانش‌آموزی در کشور است که پذیرش آثار به صورت گروهی است و به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از سال ۱۳۹۷ کار خود را آغاز کرده است.

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید