دانش‌آموزان انجمن های اسلامی، غریق نجات‌های مدرسه

دانش‌آموزان انجمن های اسلامی، غریق نجات‌های مدرسه

به  گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اصفهان در مراسم تکریم و معارفه مسؤول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در استان اصفهان اظهار کرد: فردگرایی از جمله تجربه‌هایی است که آثار منفی آن در جامعه مشهود است، مسیری که قبلاً در نظام تعلیم و تربیت رفته‌ایم باعث شد فعالیت‌های جمعی دانش‌آموزان کم شود و تشکل‌های دانش‌آموزی می‌توانند در حل این مشکل بسیار اثرگذار باشند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: سازمان دانش‌آموزی، اتحادیه اسلامی دانش‌آموزان، بسیج دانش‌آموزی و هلال‌احمر 4 تشکل دانش‌آموزی استان هستند که هرکدام، یکی از جنبه‌های رشد دانش‌آموزان را پوشش می‌دهند.

وی در تشریح انتظارات آموزش و پرورش از اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان عنوان کرد: انجمن‌های اسلامی باید به تقویت مبانی عقیدتی و سیاسی دانش‌آموزان بپردازند و زمینه‌ای را فراهم کند تا دانش‌آموزانی با ویژگی‌های دانش‌آموز طراز جمهوری اسلامی تربیت شود.

اسماعیلی افزود: شبهاتی که امروز در فضای مجازی مطرح شده، نقاط تاریکی را در دل دانش‌آموزان ایجاد می‌کند و اعضای انجمن اسلامی دانش‌آموزان می‌توانند در تبیین و روشنگری مبانی انقلاب اسلامی و رفع این شبهات کمک کنند.

 

سنگر نیروسازی انقلاب

حجت‌الاسلام مهدی فوقی نیز در این مراسم بیان کرد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سنگر نیروسازی نظام انقلاب اسلامی است و طبق فرمایش رهبر انقلاب اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و بسیج دانش‌آموزی دو تشکل امین هستند.

مسؤول اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در استان اصفهان ادامه داد: ویژگی ممتاز اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، اتصال آن‌ها به مقام معظم رهبری است و برنامه‌های این مجموعه با نظر نماینده رهبری تدوین و اجرا می‌شود.

 

زمین اتحادیه در دست آموزش و پرورش

در ادامه عباس اولیایی ضمن اشاره به همکاری انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: تعامل اتحادیه و آموزش و پرورش به‌کندی صورت می‌گرفت که یکی از دلایل آن عدم اتصال اتحادیه به اتوماسیون آموزش و پرورش بود.

مسؤول سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در استان اصفهان خاطرنشان کرد: از زمان آیت‌الله جنتی زمینی به مساحت 2500 متر در شاهین‌شهر به اتحادیه داده شده بود که هم‌اکنون در تملک آموزش و پرورش است و انتظار می‌رود آموزش و پرورش همکاری کرده و آن را در اختیار اتحادیه قرار دهد.

 

تمرکز اتحادیه بر دانش‌آموزان نخبه

حسین تاریخی، دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نیز در این مراسم عنوان کرد: اصفهان همواره در کارآفرینی و دفاع از نظام اسلامی پیشتاز بوده و باعث شده وظایف مسؤولان اتحادیه در این استان سنگین‌تر شود.

دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تأکید کرد: انجمن اسلامی دانش‌آموزان قدیمی‌ترین مجموعه دانش‌آموزی در کشور است که از سال 58 با نظر امام خمینی (ره) تشکیل شد، در سال 58 آیت‌الله امامی کاشانی نماینده امام خمینی در اتحادیه شد و هم‌اکنون حجت‌الاسلام حاج‌علیاکبری نمایندگی رهبری در این اتحادیه را دارد.

وی ادامه داد: اگر نگاهی زندگی به شهدای دانش‌آموز جنگ تحمیلی بیندازید بیشتر آن‌ها اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بودند و حتی در وصیت‌نامه‌های آن‌ها هم به عضویت در انجمن اشاره و نحوه اعزام از انجمن را به یادگار گذاشتند.

تاریخی گفت: انجمن اسلامی دانش‌آموزان در طول 40 سال برای تحقق اهداف سیاست زده نشده و به‌ عنوان همراه و همکار در کنار آموزش و پرورش ایفای نقش می‌کند، اتحادیه خودش را در قبال دانش‌آموزان کشور مسؤول می‌داند و در کمک به آموزش و پرورش که متولی اصلی دانش‌آموزان مسؤولیت رشد دانش‌آموزان را پیگیری می‌کند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان افزود: تمرکز اتحادیه مطابق چشم‌انداز بر دانش‌آموزان نخبه است و شناسایی و جذب این دانش‌آموزان و برنامه‌ریزی برای تبدیل آن‌ها به نیروهای انقلاب در دستور کار اتحادیه است.

وی عنوان کرد: اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان غریق نجات‌های مدرسه هستند و می‌توانند با توجه به اثرگذاری در همسالان، مشکلات را با ابتکار و خلاقیت و برنامه‌ریزی حل کنند چراکه خلاقیت در این دوره از زندگی در اوج قرار دارد.

 

امکانات بیشتر شده اما کار کردن سخت‌تر

حمیدرضا فولادگر در ادامه این مراسم در مقایسه تاریخی پنجاه سال گذشته با دوران فعلی عنوان کرد: کلوب‌های دینی در آن دوران ایجاد شده بودند که فعالیت آن‌ها به خواندن قرآن و ساخت نشریه محدود می‌شد و در مقابل انجمن دانش‌آموزان صبحگاه مدارس را در اختیار گرفته بودند و مشابه شهید بهشتی و شهید باهنر که در دوران طاغوت کتب درسی را تألیف می‌کردند، بر دانش‌آموزان اثر می‌گذاشتند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در آن دوران شناخت جبهه مخالف آسان‌تر بود و فعالیت‌ها سریع‌تر به نتیجه می‌رسید اما امروز مقابله با جبهه مخالف به‌ مراتب سخت‌تر شده است.

وی ادامه داد: بعد از انقلاب شاخه دانش‌آموزی حزب جمهوری اسلامی در اصفهان زیر نظر برادران اژه‌ای فعال بود، در اصفهان مدارسی داریم که نسبت به جمعیت تعداد شهدای زیادی دارند و دبیرستان‌های هاتف و ادب نمونه‌هایی از این مدارس هستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در دوره فعلی حکومت مدافع اتحادیه انجمن‌های اسلامی هستند اما در دوران قبل از انقلاب حکومت در مقابل فعالان دانش‌آموزی قرار داشت اما امروز با توجه به تهاجم فرهنگی و هجمه‌ای که به بنیان‌های انقلاب آغاز شده کار به‌مراتب سخت‌تر شده است.

لازم به ذکر است  مراسم تکریم و معارفه مسؤول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در استان اصفهان امروز در اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد که طی آن از تلاش‌های حجت‌الاسلام مهدی فوقی و عباس اولیایی تقدیر و محسن جعفری به‌ عنوان مسؤول این اتحادیه در استان اصفهان برای مدت دو سال معرفی شد.

 

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید