آیت‌الله امامی‌کاشانی:

استقامت از فروع معنویت است/ اخلاص و استقامت؛ رمز جهانی شدن شهید سلیمانی

استقامت از فروع معنویت است/ اخلاص و استقامت؛ رمز جهانی شدن شهید سلیمانی

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، همایش نسل آفتاب در آستانه چهل سالگی تأسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، امروز سه‌شنبه، یکم بهمن‌ماه، با حضور  آیت‌الله امامی‌کاشانی، امام جمعه موقت تهران و حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در این اتحادیه، در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد.

آیت‌الله امامی‌کاشانی، امام جمعه موقت تهران، در سخنانی بیان کرد: مقاومت، مسئله استقامت و ایستادگی است و استقامت فرع معنویت و فرع معنویت، راه خداست و راه خدا را اولیای خدا نشان می‌دهند. راه خدا را پیغمبر(ص) و اهل بیت(ع) ایشان نشان می‌دهند. راهی است که اگر انسان در آن مسیر حرکت کند به پیروزی می‌رسد. امید و حرکت در این راه نتیجه‌بخش خواهد بود؛ به‌ طوری که امام رضا(ع) فرمودند: «الْفَرَجُ عَلَى الْیَأْسِ.» آن وقتی که انسان از همه راه‌ها بریده و نگران است، زمان یأس است.

وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری افراد تضرع داشتند در اینکه فرجی برسد و ظهور امام عصر(عج) را تضرع می‌کردند، اما طولی نکشید که همان فرج رسید که همانا «الْفَرَجُ عَلَى الْیَأْسِ». ان‌شاءالله قدم آخر، ظهور حضرت مهدی(عج) است. دانش‌آموزان اساس و پایه این حرکت‌اند. وقتی معرفت در جوان و نوجوان پدیدار شد او را به شناخت و مراحل بالاتر می‌رساند.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی باغی در این دنیاست. از اینجا همه عزت‌ها و زیبایی‌ها آغاز خواهد شد. شهدا و سید شهدای استقامت، شهید حاج قاسم سلیمانی که ذیل سیدالشهدا(ع) و سایه آفتاب و ولایت حسینی(ع) قرار دارد، در این راه تربیت شد. شهید زیاد داده‌ایم ولیکن شهید حاج قاسم سلیمانی، جهانی و به فرمایش رهبری آسمانی شد. این بر پایه اخلاص بود، اما اخلاصی که در ظرف استقامت و مبارزه با ظلم و کفر بود. شنیده‌ام که شهید حاج قاسم سلیمانی در جلسه‌ای در یکی از کمیسیون‌های مجلس  حضور می‌یابند، شخصی به ایشان می‌گوید: بغداد در حال سقوط بود، شما آن را نجات دادید، ایشان گفت: بغداد سقوط کرده بود. این نشان از روحیه استقامت و مبارزه با ظلم ایشان در کنار اخلاصی بود که داشتند. امیدواریم جوانان و نوجوانان هم در راه استقامت باشند و این راه را ادامه دهند، چرا که پیروزی در همین راه است.

کلمات کلیدی


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید