دبیرکل اتحادیه در دیدار با معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

آماده ایجاد قطب صنایع خلاق در مجموعه آموزش و پرورش هستیم

آماده ایجاد قطب صنایع خلاق در مجموعه آموزش و پرورش هستیم
 
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه با معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش دیدار و گفتگو کرد.
 
حسین تاریخی، دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در این دیدار گفت: بسیاری از کشورهای توسعه یافته در حوزه استعدادیابی و پرورش استعدادهای دانش آموزان کارهای جدی انجام داده اند و از آن بسیار بهره می برند.
 
تاریخی با اشاره به برخی از فعالیت های اتحادیه در این زمینه، افزود: توجه به فعالیت های رسانه ای و استعدادیابی دانش آموزان مقطع متوسطه اول و دوم در این حوزه چند سالی است در دستور کار اتحادیه قرار گرفته است و اکنون دانش آموزانی داریم که تولید کننده موضوعات و محتواهای رسانه ای هستند.
 
وی، سرمایه گذاری کشورهای توسعه یافته بر روی مقاطع سنی 15 تا 18 سال را در حوزه آی تی و هوش مصنوعی یک الگوی خوبی دانست و ادامه داد: باید برای آموزش و بهره برداری از توانایی های دانش آموزان در حوزه های مختلف ادبی، هنری، علمی و ... سرمایه گذاری صورت پذیرد تا بتوانیم تاثیر مهمی در آینده فرهنگ کشور داشته باشیم.
 
تاریخی، اضافه کرد: دانش آموزان برای تاثیرگذاری در فرهنگ کشور باید مجهز بشوند و فرهنگ را آنگونه که برای جمهوری اسلامی بعنوان ارزش محسوب می شود بسازند نه متناسب با آن چیزی که دیگران می خواهند فرهنگ ما را ترسیم کنند.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با تاکید بر اینکه ساخت فرهنگ متناسب با ارزش های جمهوری اسلامی، مستلزم دارا بودن ابزارهای مناسب و تقویت آن است، تصریح کرد: امیدواریم به واسطه حمایت آموزش و پرورش، پشتوانه موسسه علمی آینده سازان و تجارب موفق در اتحادیه بتوانیم قطب صنایع خلاق را در مجموعه آموزش و پرورش ایجاد کنیم.
 
 
علیرضا کمره ای، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش نیز در این دیدار، با بیان اینکه بسیاری از فعالیت های اتحادیه در راستای جهت گیری های اصلی فعلی آموزش و پرورش است، گفت: با این همه فعالیت هایی که صورت می گیرد و گرچه به ظاهر یک هم پوشانی وجود دارد؛ اما بازهم کم است و نمی تواند اثربخش باشد و جامعه هدف ما را که دانش آموزان هستند به سمت اهداف نظام تعلیم و تربیت سوق دهد.
 
کمره ای، گسترش همکاری ها را بسیار لازم دانست و گفت: فلسفه این کار بسیار روشن است اما باید بتوانیم درخصوص نحوه مناسبات طوری برنامه ریزی شود تا موجب افزایش بهره مندی از ظرفیت طرفین گردد.
 
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، اتحادیه را یک مجموعه خیلی متحد توصیف کرد و افزود: آموزش و پرورش درحال شکل دادن ساختاری است تا کارهایش از اصلی ترین مسیرها انجام گیرد.
 
کمره ای، با برشمردن اقدامات صورت گرفته در حوزه صنایع خلاق، افزود: تمرکز بر حوزه کار و فناوری، فرهنگ و هنر، تولید بسته های آموزشی، تمرکز بر سیستم آموزشی برای دوران پایان تحصیل دانش آموزان از جمله این اقدامات است.
 
 
 
 
کلمات کلیدی


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید