اتمام فاز اول آرشیو با ساماندهی 3000 فایل از تاریخ 40 ساله اتحادیه

اتمام فاز اول آرشیو با ساماندهی 3000 فایل از تاریخ 40 ساله اتحادیه
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، مدیر روابط عمومی اتحادیه از اتمام فاز اول آرشیو اتحادیه با ساماندهی بیش از 3000 فایل از آرشیو 40 ساله اتحادیه خبر داد.
 
علی مرادخانی گفت: بعد از شناسایی محتواهای موجود در اتحادیه که شامل لوح فشرده، نوارهای ویدئویی، نوار کاست، نوارهای DVCAM، و فیلم های آنالوگ 8 و 16 میلی‌متری بود، فرآیند ساماندهی این فایل ها در دو بخش آغاز شد. بخش اول پیاده سازی و استاندارد سازی فایل های قدیمی بود که می بایست با استفاده از امکانات پیشرفته فنی انجام می گرفت و این امر با کمک بنیاد فرهنگی روایت فتح به انجام رسید، که نتیجه آن ساماندهی بیش از 500 فایل نوار و فیلم قدیمی بود که از آن حدود 1000 فایل از تاریخچه اتحادیه استخراج شد.
 
مدیر روابط عمومی اتحادیه ادامه داد: در کنار آن نیز ساماندهی لوح های فشرده موجود و پیاده سازی و ساماندهی آنها آغاز شد که در این مرحله برخی فیلم های مربوط به اتحادیه از سال 85 تا کنون پیاده سازی، استاندارد سازی و ساماندهی شد. که در این مرحله کار پیاده سازی بیش از 700 نوار و لوح فشرده انجام شد و از آن حدود 2000 فایل شامل فیلم و عکس فعالیت های اتحادیه استخراج شد.
 
مرادخانی ادامه داد: موضوع آرشیو اتحادیه از مسائل حیاتی مجموعه است که به جهت انباشت محتواهای موجود در سالهای متمادی، بسیار گسترده است. برآورد اولیه ما این است که مجموعاً 2200 فیلم و نوار موجود داریم که در فاز اول 700 حلقه از آن ساماندهی شده، که این بخش فارغ از اسناد و مدارک موجود در اتحادیه است که به جهت فراوانی و قدمت، کار معظم و گسترده ای می طلبد.
 
مدیر روابط عمومی اتحادیه در پایان گفت: از 2 ماه پیش فاز دوم و سوم آرشیو به طور همزمان آغاز شده و تا کنون حدود 30 درصد کار انجام شده است که پیش بینی ما بر اتمام این دو فاز تا پایان فصل تابستان است.
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید