در راستای همکاری اتحادیه و کمیته امداد امام خمینی (ره):

سطح مشترک همکاری اتحادیه و کمیته امداد از استان تا تهران/نشست چند جانبه دبیرکل، مسئولین اتحادیه و معاونان فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره)

سطح مشترک همکاری اتحادیه و کمیته امداد از استان تا تهران/نشست چند جانبه دبیرکل، مسئولین اتحادیه و معاونان فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره)
 
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، دفتر مرکزی اتحادیه میزبان نشست مشترک مسئولین اتحادیه و معاونان فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ها با حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه و حجت الاسلام جعفری معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) بود.
 
در این نشست برخط که با رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد، دبیرکل اتحادیه ضمن خوش آمد گویی به مهمانان حاضر و برخط در استان و تسلیت سالروز شهادت حضرت جواد الائمه(ع)، هدف از برگزاری این جلسه را پر رنگ کردن نقش تفاهم نامه برای هر دو مجموعه خواند و گفت: در نتیجه تعاملات بسیار خوبی که با کمیته امداد داشتیم، این امر منجر به امضا تفاهم نامه ای بین اتحادیه و مجموعه امداد توسط حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری و جناب آقای بختیاری شد که در آن جلسه ضمن گفتگو، سطح توقعاتی که طرفین برای پیاده سازی و جاری سازی بسیار خوب بود.
 
حسین تاریخی ماموریت اصلی اتحادیه را  نیرو سازی و شناسایی دانش آموزان نخبه و زبده و همچنین نقش آفرینی آنان در مقاطع بعدی در کشور، با ارائه آموزش ها خواند و افزود: وظیفه ای که بر عهده اتحادیه است از حیث مخاطب مشخصا نقطه تمرکزش بر روی دانش آموزان مقاطع اول و دوم متوسطه سراسر کشور است، که در طی بیش از چهل سال فعالیتی که مجموعه انجمن اسلامی داشته است تلاش کرده است که بتواند با برنامه ریزی ارتقاع سطح فکری، معنوی، بصیرتی و علمی اعضای خودش خدمات خوبی را  برای دانش آموزان ارائه کند. 
 
 
وی به وجود ظرفیتی مشابه در مجموعه کمیته امداد اشاره کرد و گفت: تمرکز و تخصصی که آن ها را در شناسایی دانش آموزان مدد جو و مستعد به جرگه نخبگانی دارند، بسیار با اهمیت است اما این اتفاق به تناسب آن طور که باید و شاید پر رنگ نشده است. گرچه در جریان اتفاقات خوبی که در کمیته امداد افتاده، هستیم و تلاش کردیم که در سطوح مختلف همکاری و مشارکت کنیم.
 
دبیرکل اتحادیه نقطه مشترک همکاری با کمیته امداد را، دانش آموز دانست و گفت: مسئله اصلی دانش آموزانی هستند که در سراسر کشور همکاری و ایفای نقش می کنند و وظیفه خود می دانیم آن دسته از دانش آموزانی که به حسب شرایط خانواده و جامعه از مزایایی برخوردار نیستند را تحت پوشش خود بگیریم و تا جایی که می توانیم از نظام آموزشی و تشکیلاتی برخوردار شوند.
 
در این نشست حجت الاسلام جعفری معاون فرهنگی کیته امداد امام خمینی(ره) ضمن تشکر از دبیرکل اتحادیه بخاطر همکاری بسیار خوب مجموعه دانش آموزی گفت: شاید بهترین تعاملی که با نهاد دیگری داریم همین مجوعه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است و میتواند الگوی تعاملات بعدی ما با نهاد های دیگر باشد.  
 
معاون فرهنگی کمیته امداد با اولویت دانستن مخاطبان نوجوان در سطح بندی های برنامه های کمیته امداد، انگیزه بالای این مجموعه را ناشی از تناسب موضوعی دانست و افزود: در سنوات گذشته هم همکاری ها و گفتگو هایی داشته ایم که منجر به مفاهمه برای تهیه برنامه هایی در سطح دانش آموزان تحت پوشش کمیته امام از جانب اتحادیه شده است.
 
 
حجت الاسلام جعفری با تاکید بر نقش آفرینی موثر اتحادیه در حوزه فعالیت دختران افزود: مسئله اصلی، دختران نوجوان ما است که اولویتش از پسران نوجوان برای ما بیشتر است که در صدد ایجاد کانونی با عنوان خانه دختران، برای توان مند سازی مربیان امداد در حوزه تعامل با دختران نوجوان که انجمن اسلامی نیز میتوان با طرح الگوی تعالی دختران خود کمک بسیاری به ما بکند و این بزرگترین خدمتی است که انجمن اسلامی در حوزه دختران نوجوان انجام می دهد که مجموعه کمیته امداد با اشتیاق از آن استقبال می کند. 
 
وی استفاده از ظرفیت آزمون های موسسه علمی آینده سازان را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: با توجه به شرایط بروز بیماری کرونا و برنامه ریزی برای دوران پسا کرونا می شود از این ظرفیت موسسه علمی که یکی از نهاد های اقماری اتحادیه است استفاده کرد.
 
جعفری ایجاد مراکز نیکوکاری نوجوانان با نظام هیئت امنایی را گام مهمی در مشارکت نوجوانان به همسالان مددجوی خود دانست.
 
 
گفتنی است تفاهم نامه کمیته امداد امام خمینی (ره) با اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در تاریخ. 99/4/17  به امضای طرفین رسید.


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید