با حضور دبیرکل اتحادیه و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور:

سنگر انجمن اسلامی در مدارس خارج از کشور

سنگر انجمن اسلامی در مدارس خارج از کشور
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، تفاهم نامه همکاری اتحادیه با مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش، به امضاء دبیرکل اتحادیه و رئیس این مرکز رسید. هدف از امضاء این تفاهم نامه زمینه سازی فعالیت های مشترک فرهنگی و دانش آموزی در مدارس خارج از کشور عنوان شده است.
 
در ابتدای این نشست حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ضمن خوش آمد گویی به مهمانان این نشست، به ضرورت نگاه فعالیت های فرهنگی در حوزه دانش آموزان در سطح بین الملل اشاره کرد و افزود: آنچه که باعث گرد هم آمدن شما بزرگواران در این جلسه شده است درواقع نگاه تمدنی است که مشخصا در بیانیه گام دوم به آن اشاره شده، مبتنی بر این که انقلاب اسلامی باید وارد بستر سازی برای ایجاد تمدن نوین اسلامی شود و این اتفاق طبیعتا مقدمات جدی را با خود به همراه دارد که بخشی از آن به تصویر صحیحی است از نقش اعضای اتحادیه در سرنوشت کشور و آینده ای که قرار است آن را رقم بزند. قطعا این امر میسر نیست مگر آنکه اطلاعات و اشراف لازم به هندسه و مناسبات جهانی را داشته باشند.
 
حسین تاریخی نقش فضای مجازی را در این ارتباطات (به خصوص ارتباطات جهانی) را پر اهمیت خواند و گفت:  فضای مجازی محملی شده است برای کم رنگ شدن محدودیت ها و مرز ها جغرافیایی و امکان ارتباط گیری تمام اقشار، مشخصا نوجوانان با بیرون از مرز های جغرافیایی را برقرار نموده است. امیدواریم با گام محکمی که برمیداریم، بتوانیم در آشنایی اعضای انجمن اسلامی دانش اموزان با هندسه جهانی دستاورد های خوبی داشته باشیم و هم در نسبت با دانش آموزانی که در خارج از مرز ها که احتمالا با انقلاب اسلامی بیگانه هستندبتوانیم مقدمه آشنایی آنان با انقلاب اسلامی را فراهم کنیم تا با اهداف و آرمان ها و در واقع انقلاب اسلامی را آن گونه که هست بشناسند. مخاطب بخشی از این فرایندها، دانش آموزان عزیز ایرانی مقیم خارج از کشور هستند که ممکن است ما به ازای اتفاقاتی که در کشور می افتد با آن مواجه نباشند و امیدواریم بتوانیم مجموعه قابل ارائه کار تشکلی را در اختیار آنان قرار بدهیم.
 
سپس غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه گفت: ظرفیت های فعالیت بین دو مجموعه بسیار گسترده است و تردیدی نیست که انجمن های اسلامی پیش قراولان پیگیری آموزش های غیر رسمی، نقش بسیار تعیین کننده ای در شکل دادن به شخصیت خود دانش آموزان دارند.
 
وی با اشاره بروز مغایرت در اهداف و نتایج ماموریت ها در نظام آموزش و پرورش و ایجاد تمرکز عمده بر روی آموزش های رسمی و غفلت از آموزش های غیر رسمی بیان داشت: متاسفانه اینگونه تصور شد که دانش آموزان با گذراندن چند ساعت در مدرسه و سیستم آموزش رسمی به این معنی است که تمام مهارت ها، توانمندی ها، کنش ها و رفتار های آنها در همین چند ساعت شکل می گیرد اما آنچه که رفتار بچه ها و دانش آموزان را تغییر می دهد در فضای خارج از مدرسه و فعالیت های غیر کلاس غیر رسمی است.
رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: نقش انجمن های اسلامی در مدارس بسیار مهم و تعیین کننده است و به واقع توانسته است گروهی از بچه ها را به خوبی ساماندهی کند و منطبق با چارچوب ها و ارزش های انقلاب اسلامی رشد دهد. لذا عملکرد اتحادیه به عنوان قلب و مرکزیت این کار بسیار حائز اهمیت است.
 
گفتنی است به موجب امضاء این تفاهم نامه، زمینه همکاری برای این دو نهاد دانش آموزی میسر گردید که مقرر شد در کمیته های اجرایی نهایی و پروزه های مشخص در دستور کار قرار گیرد.


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید