در اولین دوره انتخابات برخط رده های تشکیلاتی اتحادیه:

حضور بیش3600 دانش آموز عضو اتحادیه در انتخابات مجازی سطوح تشکیلاتی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

حضور بیش3600 دانش آموز عضو اتحادیه در انتخابات مجازی سطوح تشکیلاتی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، انتخابات رده های تشکیلاتی شبکه دانش آموزی شامل قرارگاه شهری، استانی و ملی برای نخستین بار به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد.
 
حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه، با اشاره به روند برگزاری و اجرای این دوره از انتخابات رده های تشکیلاتی دانش آموزان به صورت آنلاین اتحادیه گفت: امسال با توجه به شرایط جامعه و وجود بحران کرونا که همه نهاد ها از جمله اتحادیه را تحت تاثیر قرار داده است و امکان برگزاری انتخابات حضوری وجود نداشت و همین امر مارا به سمت اجرای فرایند هایی خلاقانه که جایگزین مجازی دارند سوق داد. 
 
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به لایه ها و سطوح تشکیلاتی و ضرورت ایجاد پیوندی هوشمند بین آنها گفت: وقتی از سطوح تشکیلاتی سخن می گوییم منظور این است که لایه های فکری و به تبع آن تربیتی گوناگونی بدنه سازه سازمانی اتحادیه را تشکیل داده است، لذا با توجه به تردد در این لایه ها یعنی ارتقاع سطح ها از شهری به استانی و ... نیازمند پیوندی هوشمند و ایجاد ساز و کاری گسترده است که در نتیجه مشارکت در تصمیم سازی و تصمیم گیری برنامه های اتحادیه ، انتقال و به اشتراک گذاری تجربیات ، ایده پردازی در خصوص برنامه های جریان ساز ، بسترسازی جهت پیگیری مطالبات دانش آموزی منتقل شده سایر سطح ها و در ارتباط با یکدیگر را در پی خواهد داشت.
 
تاریخی ضرورت انتخابات و به خصوص انتخابات برخط و دیجیتال را گامی مهم برای ارتقاع شبکه سازی در تشکیلات عنوان کرد و افزود: از مصادیق تبدیل تهدید به فرصت در کرونا این بود که بتوانیم مدل عملیاتی انتخابات برخط را که در دستور کار داشتیم را زودتر اجرا کنیم و برآورد ها نشان می دهد که از کمترین نقص برخوردار است.
 
وی گفت: "انتخابات" ضمن ایجاد شور و نشاط تشکیلاتی بین اعضای یه گروه و نهاد وتشکیلات موثر ترین ابزار برای تفکیک آمار های حقیقی از غلط است. گذشته از این خروجی هایی که از این فرایند به دست آمد بسیار جالب و قابل توجه بود که به عنوان مثال می توان به تشخیص آمار های واقعی از غیر واقعی، حتی در پایین ترین سطح از نظام رده بندی تشکیلات اشاره کرد که موجب پویایی تشکیلات خواهد بود.
 
تاریخی در خصوص نحوه برگزاری این سبک از انتخابات بیان داشت: مشخصا ما تجربه مشابه ی در این سطح حتی در رده های مشابه با ساختار پلتفورم اختصاصی نداشتیم، با این حال این تجربه بسیار موفق و از سطح امنیتی بسیار خوبی برخوردار بود، مخصوصا که  مجموعه شورای مرکزی ما هم چنین انتظاری را از مجموعه ما داشت که از بهترین سطوح امانت داری بهره ببریم و در نهایت فرایند تایید 2 مرحله ای و عدم آشکار سازی تعداد آرا در حین برگزاری انتخابات در دستور کار قرار گرفت و عملیاتی شد. به عنوان مثال دانش آموز با نام کاربری و رمز عبوری که در سامانه نیرویی شهید باقری به او تعلق گرفته است، وارد می شود و پس از مشاهده پروفایل نامزد های انتخابات هنگام تایید نهایی پیامک حاوی کد احراز هویت برای او ارسال خواهد شد. 
 
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در رابطه با ساختار کلی فرایند انتخابات و نحوه کاندیداتوری نامزدها گفت: در واقع سه انتخابات در بستر سامانه اختصاصی اعضای انجمن های اسلامی « شهید باقری»  اعم از قرارگاه شهری، استانی و ملی برگزار خواهد شد که هرکدام دارای سه مرحله، شامل: اعلام کاندیداتوری توسط دانش آموز متقاضی، تایید صلاحیت که بر عهده مسئول استان یا شهرستان است و در مرحله سوم برگزاری انتخابات و اخذ آراء می باشد. 
این مقام مسئول با اشاره به این که آماده همکاری وارائه خدمت به کلیه مجموعه های انقلابی و تشکیلاتی در جهت استفاده از این پلتفورم خواهیم بود ، تشریح کرد به اشتراک گذاری کلیه تجربیات و زیرساخت ها همواره از منش تشکیلاتی تشکل اتحادیه بوده و در مسیر فعالیت های تربیتی انشالله تعاملات خوبی را با مجموعه های تعلیم وتربیت خواهیم داشت.
 
گفتنی است از میان 3681  نفر متقاضی کاندیداتوری در انتخابات، 3500 نفر تایید صلاحیت شدند و تا کنون 2474  نفر انتخاب شده اند که در این میان تعداد رای دهندگان 4109 نفر است. بیشترین مشارکت در فرایند انتخابات و اخذ آراء مربوط به استان خراسان رضوی است.
 


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید