معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان

شکوفایی خلاقیت دانش آموزان در مدرسه ایدنو

شکوفایی خلاقیت دانش آموزان در مدرسه ایدنو

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، علی جانباز معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، اظهار کرد: نظر به اهمیت، شکوفایی خلاقیت در میان نسل جوان و پرورش آن‌ها به عنوان مدیران و آینده سازان فردا، فراخوان ایده‌ها و رویش‌های خلاقانه دانش‌آموزی مدرسه ایده‌های نو با عنوان "جشنواره ایدنو"، به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در شبکه‌های اجتماعی و سایت راه اندازی شد.

 

وی گفت: این جشنواره، ویژه دانش آموزان متوسطه دوم است. تمامی دانش آموزان انجمنی و غیرانجمنی می‌توانند در این رقابت شرکت کنند و از جوایز نفیس بهره‌مند شوند. یک حمایت ویژه جشنواره و صندوق ملی حمایت از ایده ها، مخصوص دانش آموزان پایه دهم عضو انجمن اسلامی نیز در این جشنواره تدارک دیده شده است.

 

جانباز بیان کرد: جشنواره ایدنو از ۲۰ آذر در سراسر کشور آغاز شده است و دانش آموزان می‌توانند تا سوم اسفند در این جشنواره شرکت کرده و پس از ثبت نام، ایده‌های خود را ارسال کنند.

 

معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان ادامه داد: دانش آموزان پس از ارسال ایده‌های خود، وارد بخش پشتیبان (حمایت مربی) و داوری می‌شوند و همزمان با ارسال بوم‌های ایده پردازی، پشتیبانی و داوری به صورت مستمر توسط پشتیبان‌ها و داور‌ها انجام می‌شود تا دانش آموزان زمان لازم برای اصلاح و ارائه ایده‌های بهتر و خلاقانه‌تر را داشته باشند. داوری در این بخش تخصصی است و از طریق تیم داوری انجام خواهد شد. همچنین، ایده‌های برتر ملی و استانی در این مرحله توسط داور معرفی می‌شوند.

 

وی گفت: همچنین ۱۰ ایده برتر استان (۵ دختر و ۵ پسر) به رویداد ملی ایدنو راه می‌یابند و جوایزی به آن‌ها اهدا می‌شود. همچنین ۶ ایده برتر دانش آموزان سال دهم (۳ دختر و ۳ پسر) ضمن دریافت جوایز، جهت اجرای ایده توسط صندوق حمایت از ایده، حمایت می‌شوند.

 

جانباز بیان کرد: در بازه زمانی تیر تا مرداد ۱۴۰۰ یک رویداد ملی در قالب کارگاه‌های خلاقیت، ایده پردازی، کسب و کار، کارآفرینی و صنایع خلاق و مدیریت پروژه ویژه رتبه‌های برتر برگزار خواهد شد و از ۱۰ دانش‌آموز ایده پرداز مدرسه‌ای تقدیر به عمل خواهد آمد و همچنین صاحبان ایده‌های برتر می‌توانند به‌عنوان پشتیبان در دوره بعد جشنواره ایفای نقش کنند.

 

معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: علاقمندان به شرکت در این فراخوان می‌توانند با مراجعه به سایت ایدنو به آدرس idnoo.ir و تکمیل اطلاعات گروه خود در بخش ثبت نام و هم چنین از طریق پرس لاین موجود در کانال پیام رسان بله به آدرس idnoo_ir اقدام به ثبت نام کنند.

 

گفتنی است، جشنواره ایدنو از ۲۰ آذر به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در سراسر کشور آغاز شده است و دانش آموزان تا سوم اسفند فرصت دارند تا در این جشنواره شرکت کنند.


                                     
 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید