به مناسبت گرامیداشت هفته معلم

برگزاری پویش های دانش آموزی از “معلم زندگی تا زنگ انشا" ویژه دانش آموزان سراسر کشور

 برگزاری پویش های دانش آموزی  از “معلم زندگی تا زنگ انشا"  ویژه دانش آموزان سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، علی جانباز معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ، همزمان با آغاز گرامیداشت هفته معلم گفت: اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان هرساله به مناسبت روز معلم ، برنامه ها و پویش های مختلفی را برگزار می کند .

 

معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، گفت: امسال با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا که بر کشور حاکم است ؛ اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان در نظر دارد به پاس زحمات تمامی معلمان گشور و همچنین گرامی داشت مقام معلم  در هفته معلم و هم زمان با سالروز شهادت شهید مطهری پویش هایی را در فضای مجازی ویژه دانش آموزان سراسر کشور برگزار کند

 

*زنگ انشا

پویش دانش آموزی زنگ انشا نمونه‌ای از اقدامات دانش آموزان اتحادیه انجمن‌های اسلامی برای گرامیداشت معلم در استان سمنان است.

در این پویش دانش آموزان به دو شیوه متن انشا در قالب یک صفحه A4 و صوت خوانش انشا در قالب یک فایل صوتی آثار خود را با عنوان "هدیه به معلمان" تهیه و ارسال کردند. در نهایت قرار است که از میان آثار ارسال شده، به پنج اثر برگزیده هدایایی اهدا شود.
 

*معلم خوب من

دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی در استان هرمزگان نیز با راه‌اندازی پویش "معلم خوب من" در شرایطی که امکان بازدید حضوری از معلم وجود ندارد، نسبت به گرامیداشت مقام معلم اقدام کردند.

این دانش‌آموزان قرار است که اسامی بهترین معلم از نگاه دانش آموزان را با ذکر دلیل در گروه‌های مجازی و همچنین برای مربیان ارسال کنند.

مهلت انجام این پویش تا روز یکشنبه 11 اردیبهشت ماه بوده است و در روز دوازدهم اردیبهشت ماه یعنی روز معلم قرار است که در یک ساعت مشخص ختم جمعی حدیث کساء به نیت عاقبت به خیری معلمان قرائت شود.
 

* تمام قد برای معلم، برپا

راه‌اندازی پویش "تمام قد برای معلم، برپا" اقدام نوآورانه دانش آموزان استان قزوین به مناسبت روز معلم است.

در این پویش دانش آموزان در یک ویدئو با عنوان نام معلم خود، این روز را تبریک می گوید.

مهلت اتمام این پویش روز دوازدهم اردیبهشت ماه است و همچنین به رتبه برتر هدیه‌ای تقدیم می شود.
 

*معلم محبوب من

دانش آموزان اتحادیه انجمن اسلامی استان همدان نیز پویش "معلم محبوب من" را راه اندازی کردنداین پویش ویژه دانش‌آموزان پایه‌های هشتم، نهم و دهم است و تاکنون بیش از1000 نفر در آن شرکت کرده است.

دانش آموزان در این پویش باید در لینک http://moj4.ir/13530نام معلم محبوب خود را عنوان کنند.

 

*معلم زندگی

پویش  “معلم زندگی” نیز طرحی است که به همت اتحادیه کرمان برگزار خواهد شد  و در آن دانش آموزان معلم های توانا و نمونه ی شان استان خود را معرفی می کنند و  از توانمندی های معلم خود می گویند.

 

پویش " معلم زندگی " سعی دارد تا دانش آموزان با معرفی معلم نمونه خود در شبکه های اجتماعی از معلم شان ، آن نکاتی که یاد گرفتند و یا خصلت های اخلاقی شایسته ای را که از آنها دریافت کردند و باعث شده آن معلم ، معلم محبوب شان تلقی شود را منتشر کنند و به ازای شرکت در این پویش در پایان جوایز نفیسی به قید قرعه اعطا خواهد شد.

 

لازم به ذکر است دانش آموزان برای شرکت در هر یک از پویش ها می توانند به صفحات مجازی آینده سازان در کانال بله و شاد @ ayandehsazaanمراجعه نمایند و ضمن شرکت در این برنامه ها از جوایز نفیس بهره مند شوند

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید