پیشنهاد رتبه برترکنکور سراسری

هشدار به دانش آموزان کنکوری: استفاده غیر درسی از فضای مجازی ممنوع

هشدار به دانش آموزان کنکوری: استفاده غیر درسی از فضای مجازی ممنوع


به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، کنکور همچنان پر تب و تاب‌ترین رقابت علمی ایران است که هر سال چند هزار نفر را درگیر موج خود می‌کند. کنکور سراسری 1400  با فراز و نشیب‌های فراوان به دلیل شیوع ویروس کرونا سرانجام در ما تیر امسال برگزار شد و بیش از  یک میلیون داوطلب در بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ حوزه امتحانی با هم به رقابت پرداختند.

امیر حسین رادفر دانش آموز فعال انجمن اسلامی شهرستان کازرون، استان فارس  هم در این رقابت چشمگیر توانست رتبه ۴۶۴ رشته ریاضی و فیزیک را از آن خود کند .آینده سازان در گفت و گویی با این نخبه ی علمی از موفقیات در تحصیل تا شرایط سخت کرونایی می پردازد

- لطفا خودتان را معرفی کنید

 امیرحسین رادفر هستم متولد ۱۳۸۱ رتبه ۴۶۴ منطقه ۳ و  6  سال هست در انجمن اسلامی فعالیت دارم


- رمز موفقیت شما؟
_موفقیت خودم رو مدیون معلم های سه سال گذشته مدرسه هستم که نکات کنکوری و تستی را به خوبی به من آموزش دادند و همچنین مفهمومی خواندن دروس که همه این عوامل در کنار هم با عث موفقیت من شد.
 

-میزان مطالعه ات در روز چقدر بود؟

_میانگین مطالعه من تا قبل از عید حدود ۳ ساعت بود اما بعد از عید به هشت ساعت هم می‌رسید.

 

-در شرایط کرونایی چه روندی را برای درس خواندن پیش گرفتی؟

_در شرایط کرونا کلاس های مدرسه منظم برگزار می‌شد و من هم از صبح تا ظهر سر کلاس بودم و از عصر تا شب مطالعه می کردم و خوب مجبور بودم برای فهم بهتر درس ها از کتاب های کمک درسی بیشتر استفاده کنم.
 

از فضای مجازی هم استفاده می کردید؟

_از فضای مجازی زیاد استفاده می‌کردم اما به بقیه توصیه می‌کنم این استفاده را کاهش دهند و به حداقل برساند شاید اگر من هم کمتر از گوشی استفاده می‌کردم به نتیجه بهتری می رسیدم

 

چه پیشنهادی برای دوستان انجمنی خود که امسال کنکور دارند، دارید؟

_توصیه من این است که از حاشیه ها دوری کنند و درس ها را منظم و با برنامه پیش ببرند و ساعت مطالعه را یکدفعه افزایش ندهند و کم کم و در طول سال ساعت مطالعه را افزایش بدهند تا از درس خواندن فراری نشود و تک بعدی نباشند که فقط درس بخوانند زیرا اگر به خاطر درس خواندن بقیه فعالیت ها مثل ورزش یا غیره را تعطیل کنند اثرات بدی هم بر روی روان و هم بر سلامت جسم شان می گذارد و توصیه‌ام این است که یک وقتی هم برای اینجور فعالیت‌ها از قبیل ورزش و...بگذارد.

 

مشوق اصلی شما در این موفقیت چه کسانی بودند؟

_مشوق اصلی من خانواده‌ام بودم و همینطور دوستانم که سال‌های قبل رتبه‌های خوبی را کسب کرده بودند و همینطور معلم‌ها و مدیرمان که واقعاً حمایت می‌کردند.

 

برای کنترل استرس و افزایش تمرکز در دوران کنکور چه اقداماتی انجام دادید؟
 

_هر کسی برای کنکور استرس دارد  و این استرس جدانشدنی هست ولی عاملی که مرا از این استرس کاهش می داد باور به اینکه تا آنجا که توان داشتم تلاش کردم و هر کسی هم مزد زحماتش را می‌گیرد و اینکه میدانستم کنکور اگر سخته برای همه سخت است

 

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید