گزارش استانی/

هیئت های انصارالمهدی(عج) از مراسم چهارپایه خوانی تا سرود محرمی

هیئت های انصارالمهدی(عج) از مراسم چهارپایه خوانی تا سرود محرمی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، هیئت های انصارالمهدی (عج) امسال نیز همانند سال گذشته با حضور دانش آموزان انجمنی و با رعایت پروتکل های بهداشتی  برگزار شد                                                                                                            

خخهر یک استان های سراسر کشور به گونه ای  ارادت خود را به حضرت ابا عبدلله الحسین(ع) نشان می دهند و با برگزاری مراسم علم عزا را در استان خود برپا می دارند دراین گزارش به برخی از مراسم عزاداری دانش آموزان انجمن های اسلامی می پردازیم.


سرود شهر محرم استان مازندران

پیمان باباگل‌زاده مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان مازندران با اشاره به برنامه‌های این اتحادیه در ایام محرم، اظهار کرد: یکی از اقدامات، سرود «شهر محرم» کاری از گروه سرود آینده سازان استان مازندران است که با اقتباس از گروه سرود نسیم رحمت توسط دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول اجرا شده است.

 

وی با بیان اینکه این سرود با هدف احیای ارزش‌های اسلامی با موج آفرینی در فضای رسانه‌ای با توجه به شرایط کرونا اجرا می‌شود، گفت: این سرود در هیأت دانش‌آموزی انصارالمهدی(عج)، مساجد و نقاط مختلف شهر اجرا می‌شود.

 

بابا‌گل‌زاده ادامه داد: از دیگر فعالیت‌های ما در محرم ۱۴۰۰ در اتحادیه انجمن های‌اسلامی دانش آموزان استان مازندران،  تولید محتوای رسانه‌ای با عنوان تمثیلات عاشورایی و نشر آن در فضای مجازی به صورت روزانه در دهه اول محرم و  چهارپایه خوانی در شهرستان‌های استان توسط هیئات دانش‌آموزی انصارالمهدی(عج) است.

 

دیداری متفاوت با خانواده شهدای دانش آموز اصفهان

 

محسن جعفری مسئول اتحادیه استان اصفهان در خصوص این طرح گفت: همزمان به آغاز دهه محرم دانش آموزان انجمن های اسلامی اصفهان مراسم چهارپایه خوانی را در اصفهان برگزار می کنند

دانش آموزان  بعد از هماهنگی با بنیاد شهید و امور ایثارگران و دریافت لیست خانواده شهدای دانش آموز ، با خانواده ها به صورت تلفنی و حضوری صحبت نموده و تدارکات جلسه ی چهارپایه خوانی دانش آموزی در کوچه منتهی به منزل این شهدا را انجام دادند .

جعفری افزود: نکته قابل توجه در خصوص اکثر  این شهدا این هست که وصیتنامه ی شهید در دسترس خانواده نیست و بیشتر شهدا شهدای عملیات محرم در ماه محرم هستند .

 

سوگواره نوجوانان عاشورایی

حجت الاسلام عرب مسئول اتحادیه دانش آموزان استان خوزستان اظهار کرد: تلاش داریم فرهنگ عاشورایی را در نسل نو نهادینه کنیم و خوشبختانه امروز دانش آموزان استقبال خوبی از این ویژه برنامه داشتند.

 

ایشان افزود: در سال‌های اخیر مراسم سوگواره احلی من العسل در روز بزرگداشت نوجوان کربلا، به نام حضرت قاسم ابن الحسن برگزار می‌شود، لذا این سوگواره در راستای نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی این برنامه جای خود را در جامعه بازکرده است.

 

مسئول اتحادیه دانش آموزان استان خوزستان تصریح کرد: برگزاری این سوگواره، کاری هدفمند و اثرگذار بود که امسال متاسفانه به دلیل محدودیت کرونایی و ضرورت اجتناب از اجتماعات شاید نتوانستیم میزبان تعداد زیادی از دانش آموزان باشیم، و فقط بخشی از آنان و با رعایت پروتکل های بهداشتی در این برنامه حضور یافتند.


سوگواره نوجوانان عاشورایی و مراسم هیئت های انصارالمهدی (عج) در بیشتر استان ها کشور از جمله هرمزگان، خراسان رضوی، هرمزگان،گلستان، گیلان، سمنان ، خراسان شمالی و... برگزار شد که گزارش تصویری این برنامه از نظر شما می گذرد


                                  
                                                                                                      خوزستان 


                                             

                                                                                                                 سمنان 

                                               

                                                                                                        اردبیل 
                                         
                                                                                     ایلام 

                                     

                                                                           مرکزی   

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید