خبرگزاری فارس/

پویش «هر خانه، یک حسینیه» ویژه نوجوانان/ مهلت ارسال آثار تا 6 شهریور

پویش «هر خانه، یک حسینیه» ویژه نوجوانان/ مهلت ارسال آثار تا 6 شهریور

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، امین‌رضا لطفعلی‌زاده مدیرعامل مرکز عرضه محصولات و خدمات فرهنگی نوجوان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری پویش مردمی «هر خانه یک حسینیه، هر خانه یک هیأت»، اظهار کرد: متأسفانه به خاطر شرایط خاص شیوع کرونا و با توجه به اینکه امکان حضور تعداد زیادی از نوجوانان در برگزاری مراسم عزاداری سنتی خصوصا حسینیه‌ها و تکایا نیست، بر همین اساس و با استفاده از آیین‌های دیرین مردمی و برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر ایام محرم امسال، بر آن شدیم تا با احیای هیأت‌ها و روضه‌های خانگی توسط نوجوانان در خانه‌ها، به عنوان یک فرصت طلایی استفاده کنیم.

 

وی ادامه داد: در پویش «هر خانه یک حسینیه، هر خانه یک هیأت»، نوجوانان می‌توانند با مشکی‌پوش کردن منزل، نصب پرچم و بیرق بر سر درِ منازل و آپارتمان محل زندگی، برپایی هیأت و عزاداری خانگی، پخت غذای نذری و یا برپایی موکب‌های ترویجی در محله خود، قدمی در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی بردارند.

 

لطفعلی‌زاده خاطر نشان کرد: دانش‌آموزان می‌توانند با ارسال تصاویر عزاداری خانگی به همراه مشخصات (نام و نام خانوادگی، شماره تماس، استان، شهر) به پیام‌رسان واتس اپ به شماره 09229122467 در مسابقه بزرگ این پویش نیز شرکت کنند.

 

مدیرعامل مرکز عرضه محصولات و خدمات فرهنگی نوجوان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان افزود: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات این پویش و دیدن تصاویر ارسالی همچنین اعلام پسندیدن کارهای دوستانشان در سطح کشور ،می توانند با مراجعه به نشانی Beytolhosein1400@ در این پویش مشارکت کنند.

 

وی اضافه کرد: مهلت ارسال آثار از 19 مرداد تا ساعت 24 روز 6 شهریور 1400 خواهد بود و به برندگان این پویش جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید