حجت الاسلام والمسلمین آقایی

بانوی جریان ساز، تاریخ ساز و تمدن ساز از نگاه اسلام

بانوی جریان ساز، تاریخ ساز و تمدن ساز از نگاه اسلام

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،حجت‌الاسلام والمسلمین آقایی قائم‌مقام نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در اجلاسیه سوم کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به تعریف زن جریان‌ساز، زن تاریخ ساز و زن تمدن‌ساز، اظهار کرد: زن جریان‌ساز یعنی کسی که هم اکنون وجود دارد و به اندازه خود در شهر خود با تأسیس یک موسسه، گروه جهادی یا یک انجمن اسلامی، یک جریان مثبت ایجاد کرده است؛ هرچقدر توان بیشتر شده، جریان‌سازی گسترده‌تر می‌شود.

 

وی ادامه داد:  تاریخ‌ساز یعنی کسی که مسیر تاریخ را عوض می‌کند مثل حضرت زهرا(س) یا حضرت زینب کبری(س) یعنی بتواند ریل را برگرداند و خلاف موج حرکت کند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین آقایی با بیان اینکه تعداد زن تمدن‌ساز بسیار کم هستند، گفت: زن تمدن‌ساز کسی است که تمام اینها را تبدیل به مکتب کند یعنی الگو باشد، تاریخ‌ساز باشد و اینها را تبدیل به فرهنگ کند در زمان حاضر می توان به بانو سید امین اشاره کرد یا که توانسته است با مجموع حرکت خود مکتب فکری عملی فرهنگی بانو امین را ایجاد کند.

 

قائم مقام نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه  در این خصوص که دانش آموزان چه کسی را به عنوان الگوی خود انتخاب کنند، اظهار کرد: اگر الگوی قله بخواهند فاطمه زهرا (س) یا حضرت زینب(س) هستند اما اگر الگوهای دامنه بخواهند افراد زیادی هستند. زنان دانشمندی هستند که می‌توانند متناسب با زمان خودشان به عنوان الگو استفاده کنند.

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید