نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه:

جریان مواسات درون‌شبکه‌ای و حضور در حلقه‌ی مواسات مؤمنین را جدی بگیرید

جریان مواسات درون‌شبکه‌ای و حضور در حلقه‌ی مواسات مؤمنین را جدی بگیرید

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با حضور در سومین نشست حضوری حلقه وصل در جمع مسئولین اتحادیه استان ها  ضمن تبریک ایام ربیع‌المولود، به بیان نکاتی پیرامون زیارت حضرت معصومه(س) پرداخت و گفت: زیارت این بانوی بزرگوار حقیقتاً یک نعمت بزرگ و با عظمت است.

 

وی افزود: تعابیری که در روایت پیرامون زیارت حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) موجود است شباهت بسیاری به زیارت امام رضا(علیه‌السلام) دارد و این حکایت از جایگاه ویژه ایشان است.

 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه گفت: اولیاء خدا به شفاعت این بانوی بزرگ در سیر منازل کمال معتقد و متوسل هستند و از امدادهای معنوی و نصرت باطنی آن حضرت به‌ویژه در تأمین مبانی خوشبختی و سعادت که عبارت است از عصمت و طهارت، مدد می‌گیرند و هر چه بهره شخص از این بخش بیشتر باشد امکان ارتقاء معنوی و رشد و رفعت درجات بیشتر فراهم می‌گردد.

 

حجت‌السلام‌المسلمین حاج‌علی‌اکبری در ادامه خاطرنشان کرد: مسجد مقدس جمکران از الطاف الهی برای شیعه است و در نقطه اتصال به خاتم‌الاوصیاء که نقطه پایانی سلسه اولیاء و انبیاء است در جهت مهدویت با مسجد برای شیعه نام‌گذاری شده است.

 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: چون در سال 1400 دو نیمه شعبان وجود دارد لذا سال 1400 سال امام مهدی(ارواحنافداه) است و جزء ضرورترین معارف، معارف حوزه مهدویت است، لذا توصیه می‌کنم روی معارف مهدوی، اُنس با حضرت ولی عصر و تقویت ارتباط خودمان و بچه‌ها با حضرت، کار منزه، تمیز و خالی از اعوجاج بسیار ضروری است.

 

وی گفت: دشمنان ما در تخطئه اصل قضیه و مباحث انحرافی در اطراف آن به‌صورت برون‌دینی، درون‌دینی و درون‌مذهبی مشغول کار هستند.

 

حجت‌السلام‌المسلمین حاج‌علی‌اکبری با اشاره به تاریخچه‌ای از تفکیک حوزه خواهران و برادران در تشکل خاطر نشان کرد: باید قدر این حریم‌گذاری را بدانیم و از آن صیانت کنیم و همه به‌خصوص شما به عنوان پرچم‌داران تشکل در اتحادیه استان، در تمام سطوح شبکه دانش‌آموزی و شبکه پشتیبان باید از این حریم صیانت نمایید.

 

نماینده مقام معظم رهبری در پایان با اشاره به ضرورت موضوع مواسات در تشکل، گفت: جریان مواسات درون‌شبکه‌ای و حضور در حلقه‌ی مواسات مؤمنین را جدی بگیرید که بسیار مورد عنایت حضرت ولی عصر(ارواحنافداه) می‌‌باشد.ما در این زمینه کم کار هستیم و امیدوارم با تقویت مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) بنیه مالی و معنوی درون شبکه‌ای به معنی واقعی کلمه تقویت شود.

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید