نشست خبری مدرسه انقلاب/

آغاز فعالیت نمایشگاه‌های «مدرسه انقلاب» با رویکرد بیانیه گام دوم از دوازدهم بهمن

آغاز فعالیت نمایشگاه‌های «مدرسه انقلاب» با رویکرد بیانیه گام دوم از دوازدهم بهمن

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، محسن جعفری مسئول دبیرخانه دهمین دوره مدرسه انقلاب در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدا و نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: در بهمن ۱۴۰۰، سومین سالگرد ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط رهبر معظم انقلاب است اما به دلیل شرایط کرونایی، آنطور که شایسته این بیانیه بود، مورد توجه قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به عنوان یکی متولیان امر تعلیم و تربیت، خود را مکلف دانسته که نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب را با محوریت بیانیه گام دوم برگزار کند

 

جعفری افزود: دهمین دوره نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در حدود ۶ هزار مدرسه با همت همکاران فرهنگی و دانش‌آموزان در دهه مبارک فجر برگزار می‌شود.

وی به اهداف نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب اشاره کرد و گفت: افزایش آگاهی نوجوانان نسبت به مبانی انقلاب اسلامی، افزایش روحیه امید و خودباوری، سوق دادن نوجوانان به شناخت نقش و جایگاه خود در نظام انقلاب اسلامی، جهت دادن صحیح به نوجوانان در حوزه آزادی‌خواهی، تبیین نقش نوجوانان در تحقق عدالت اسلامی، جهت دهی به روحیه مطالبه گری در نوجوانان و آموزش انتقادگری منصفانه، ایجاد روحیه مسأله شناسی دقیق و رویکرد حل مسأله، ایجاد بصیرت و دشمن ‌شناسی، تقویت روحیه معنویت و اخلاق در بین نوجوانان، معرفی الگوهای موفق در مسیر انقلاب اسلامی، تبیین الگوی تعالی دختران و معرفی منابع امین از اهداف برگزاری این نمایشگاه‌هاست.

مسئول دبیرخانه نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب با بیان اینکه این جشنواره به صورت حضوری در مدارس برگزار می‌شود، گفت: همچنین در مدارسی که امکان برگزاری جشنواره مدرسه انقلاب به دلیل شرایط کرونایی وجود ندارد، آثار دانش‌آموزان به صورت پادکست صوتی، رادیو انقلاب، پونمایی، فیلم کوتاه، هنرهای نمایشی، نشریه الکترونیکی، نماهنگ، کلیپ، موشن‌گرافی و سرود تهیه می‌شود که در فضای مجازی در سامانه «شاد» و سامانه «عقیق» بارگذاری می‌شود.

 


وی به زمان برگزاری نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب اشاره کرد و گفت: فعالیت نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب از فردا ۱۲ بهمن آغاز می‌شود و تا ۳۰ بهمن دایر خواهد بود.

جعفری به بخش‌های نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب با عنوان «دیروز»، «امروز» و «فردا» اشاره کرد و ادامه داد: غرفه‌های «۹۸ درصدی‌ها»، «نقش نوجوانان در شکل‌گیری انقلاب»، «چالش‌های امروز انقلاب اسلامی»، «دستاوردها»، «نقد و مطالبه‌گری»، «سبک زندگی»، «هنر و نوجوانان»، «رسانه و فضای مجازی»، «مهدویت»، «جهاد اقتصادی و علمی»، «نقش نوجوانان در ساخت ایران قوی» و «لشکر فرشتگان» و «همکلاسی آسمانی» از غرفه‌های برگزاری این نمایشگاه است. همچنین غرفه ویژه‌ای به نام حاج قاسم هم به منظور ارایه شخصیت شهید سلیمانی به عنوان الگوی تراز انقلاب اسلامی دایر می‌شود.

وی با اینکه بین ۴۰ تا ۸۰ هزار دانش‌آموز در مقطع متوسطه اول و دوم درگیر جشنواره‌های مدرسه انقلاب می‌شوند، گفت: در حاشیه جشنواره مدرسه انقلاب، غرفه‌ای تحت عنوان بازارچه هدهد برگزار می‌شود که آثار دانش‌آموزان به فروش می‌رسد و بخشی از آن به کارهای خیریه اختصاص دارد.

مسئول دبیرخانه دهمین دوره نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب گفت: نمایشگاه‌ها به صورت رقابتی بین استان‌ها برگزار نمی‌شود و از هر استان یک مدرسه برتر دخترانه و یک مدرسه برتر پسرانه به اردوی ملی راویان تمدن که در فروردین ۱۴۰۱ برگزار می‌شود، راه می‌یابند.

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید