توسط نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه

آیه سال اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تعیین شد

آیه سال اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تعیین شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، آیه سال ۱۴۰۱ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، توسط حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اعلام شد.

 

اعلام آیه سال در مراسمی که در مجتمع آدینه با حضور مسؤولان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد، صورت گرفت.

 

آیه سال ۱۴۰۱، آیه77 و ۷۸ سوره حج است؛

«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا ارْكَعُوا وَاسْجُدُوا وَاعْبُدُوا رَبَّكُمْ وَافْعَلُوا الْخَيْرَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ»


اى كسانى كه ايمان آورده‌ايد، ركوع و سجود كنيد و پروردگارتان را بپرستيد و كار خوب انجام دهيد، باشد كه رستگار شويد.

 «وَجَاهِدُوا فِی اللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ ۚ هُوَ اجْتَبَاکُمْ وَمَا جَعَلَ عَلَیْکُمْ فِی الدِّینِ مِنْ حَرَجٍ ۚ مِلَّةَ أَبِیکُمْ إِبْرَاهِیمَ ۚ هُوَ سَمَّاکُمُ الْمُسْلِمِینَ مِنْ قَبْلُ وَفِی هَٰذَا لِیَکُونَ الرَّسُولُ شَهِیدًا عَلَیْکُمْ وَتَکُونُوا شُهَدَاءَ عَلَى النَّاسِ ۚ فَأَقِیمُوا الصَّلَاةَ وَآتُوا الزَّکَاةَ وَاعْتَصِمُوا بِاللَّهِ هُوَ مَوْلَاکُمْ ۖ فَنِعْمَ الْمَوْلَىٰ وَنِعْمَ النَّصِیرُ.»

 

و در راه خدا چنانکه حق جهاد [در راه‌] اوست جهاد کنید، اوست که شما را [براى خود] برگزیده و در دین بر شما سختى قرار نداده است. آیین پدرتان ابراهیم [نیز چنین بوده است‌] او بود که قبلاً شما را مسلمان نامید، و در این [قرآن نیز همین مطلب آمده است‌] تا این پیامبر بر شما گواه باشد و شما بر مردم گواه باشید. پس نماز را برپا دارید و زکات بدهید و به پناه خدا روید. او مولاى شماست؛ چه نیکو مولایى و چه نیکو یاورى.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری در نشست تبیین آیه و سوره سال اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، اظهار کرد: مهم‌ترین اتفاق قرن چهاردهم، فجر انقلاب اسلامی بود و با بیداری اسلامی، لرزه بر اندام دشمنان افکند.

 

وی ادامه داد: قرن پانزدهم قرن طلوع تمدن نوین اسلامی است و بیانیه گام دوم، نقشه راه آن هست.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: برای آیه امسال، یک آیه تمدنی را انتخاب کردیم که در مسیر جامعه تمدنی و تمدن سازی، آفاق را به ما معرفی می‌کند که عبارت از تبدیل امت و جامعه اسلامی به جامعه الگو، الهام‌بخش، راهبر و برای سایر امت‌ها، امام است.

 

وی اضافه کرد: بنیان‌ و اساس تمدن اسلامی در این آیه کریمه معرفی شده است که عبودیت و بندگی است؛ راهبردها در این آیه کریمه برای رسیدن به تمدن اسلامی معرفی شده است که اتصال به ساحت قدسی از طریق نماز و ارتباط سازنده و تکامل بخش با خلق است که با کلیدواژه زکات نشانه‌گذاری شده است.

 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: سوره امسال هم به مانند سال گذشته، سوره واقعه خواهد بود تا به آن توجه ویژه شود

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید