دبیرکل اتحادیه در اختتامیه هشتمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه:

جمهوری اسلامی ایران به وجود شما آینده سازان افتخار می کند/ شما راویان پیشرفت هستید

جمهوری اسلامی ایران به وجود شما آینده سازان افتخار می کند/ شما راویان پیشرفت هستید

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، هشتمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه به صورت پخش زنده و با حضور مقامات کشوری، مدیران سازمانی از جمله جبلی رئیس سازمان صدا و سیما، باطنی مدیر شبکه امید، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، وحید جلیلی قائم مقام سازمان صدا و سیما، داریوش یاری کارگردان و فیلمساز سینما، علی جانباز رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان، جهانگیر الماسی بازیگر سینما و دیگر مسئولین همراه با شرکت‌کنندگان جشنواره و خانواده‌های آن‌ها برگزار شد.

 

در هشتمین دوره این جشنواره، مجموعا ۵۲۰۰ اثراز ۳۱ استان و ۳۳۴ شهر و ۱۴۹۵ مدرسه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.دانش آموزان برگزیده این دوره در باشگاه نهال (ویژه دبستانی‌ها) در باشگاه امید (ویژه متوسطه اول و دوم) در شبکه‌های کودک و امید مسیر رشد تخصصی خود را طی خواهندکرد.

 

در ادامه این مراسم امیرحسین اخوین دبیر هشتمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه گفت: خوشحالم که جشنواره فیلم مدرسه یک استعداد یابی است. برای این جشنواره بچه‌ها سه روز از هفته پیش و سه رو از هفته جاری را میهمان ما بودند. برای برگزاری این جشنواره حامیان متعدد داشتیم. خیلی‌ها در راستای شناسایی استعداد‌های این جشنواره کمک کردند.

 

الهام یاوری معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز در این مراسم اظهار داشت: هنرمند در جامعه امروزی کسی است که حرف‌ها و دریافت‌های خود را از واقعیت‌های جامعه و حقیقت‌هایی که در پشت سر آن است برای افراد ارائه کند.

وی افزود: فهم هنر، نقد و توانایی تولید اثر هنر سه گانه‌ای است که این جشنواره به دنبال آن است که کنارهم بودن دانش‌آموزان به تحقق این موضوعات کمک می کند.

یاوری گفت: در دو محور خودباوری و گزارشگری از فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری مدارس مسابقات سمپاد را داشتیم که ۷۰۰ اثر به دبیرخانه واصل شد و ۵ اثر شایسته تقدیر شناخته شده است.

 

دانش‌آموزان راویان نظم نوین جهانی

علی جانباز رئیس حوزه هنری نیز در این مراسم به دیدار رهبر معظم انقلاب با دانش آموزان اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار دو اتقاق مهم معطوف به نگاه نوجوان را مطرح می‌کنند. ایشان می‌فرمایند «در این شرایط آنکه تولید محتوا و تولید روایت می کند شما نوجوانان هستید»

 

وی افزود: رهبر معظم انقلاب می فرمایند «مسئولیتی به دانش آموزان سپرده شده است که در این شرایط که دنیا در آستانه نظام نوین جهانی است شما راوی و روایت‌گر این نظم باشید» لذا از شما دانش آموزان درخواست دارم تولیدکننده و روایت کننده نسلی باشید که آینده انقلاب را به نتیجه می‌رساند.
 

شما راویان پیشرفت هستید

در ادامه حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در این جشنواره گفت: جمهوری اسلامی ایران به وجود شما آینده سازان افتخار می کند، شما راویان پیشرفت هستید. این امید را از خودتان دور نکنید و بهتر از گذشته دقت و همت بیشتری کنید و با توکل به خدا برای ساختن ایرانی قوی آماده شوید.

 

در پایان اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه مدرسه، در محور داستانی تندیس زرین بهترین کارگردانی به فیلم کلکسیون، بهترین فیلمنامه به فیلم بیگانه، تندیس بهترین بازیگر مرد به فیلم طلسم تعلق گرفت.

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید