قرآن از آغاز تا ابد نمایشگاه توحید است +اینفوگرافی

قرآن از آغاز تا ابد نمایشگاه توحید است +اینفوگرافی
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، دعای چهل‌ودوم صحیفه سجادیه، از دعاهای صحیفه سجادیه امام سجاد (ع). این دعا از جامع‌ترین و معروف‌ترین دعاهای ختم قرآن است که در ۲۲ فراز تنظیم شده است. امام سجاد(ع) قرآن را وحی الهی و برترین کتاب آسمانی، و علم به شگفتی‌ها و تفسیر آن را نزد محمد(ص) و ائمه می‌داند
 
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در شرح دعای چهل و دوم صحیفه سجادیه : اگر با حقیقت قرآن متحد شویم، پرده‌ها کنار می‌رود و حقیقت لهو و لعب و زینت پیش تو معلوم می‌شود و دنیا دیگر تو را بازی نمی‌دهد. 
 
 
 
قرآن، یگانه وسیله‌ی نجات و راه ارتباط با اولیای الهی
 
 
راه نزدیکی به ساحت قدس انبیا و ائمه و مهدی موعود (علیهم السلام)، قرآن کریم است. بدون قرآن نمی‌توان به مهدی قرآن رسید. از طریق قرآن که یدالله است، می‌توان به مقام امن رسید. حاصل این یک زندگی باضابطه خواهد بود که اسمش تقوا است؛ همان صراط امنی که تا بهشت کشیده شده است. صراط، متن و مقصدش بهشت و محیطش جهنم است. قرآن کریم هم تصریح کرده است امکان ندارد کسی از شما بدون ورود به جهنم به بهشت برسد؛[۸] چنان‌که امکان ندارد کسی بدون ورود به دنیا به آخرت برسد. این یک امر حتمی و قطعی است. اگر من و شما چشم باز کنیم، می‌بینیم که همین الان وسط جهنم هستیم.
 
 
 
قرآن، رفیق خود را رها نمی‌کند
 
«وَ ارْحَمْ بِالْقُرْآنِ فِي مَوْقِفِ الْعَرْضِ عَلَيْكَ ذُلَّ مَقَامِنَا»؛ این درخواست با این فرض است که قرآن شفیع تو شود و وقتی شفیع تو می‌شود که شفع تو شود و وقتی شفع تو می‌شود که به تو بچسبد و رفیق تو شود. شما یا تنها هستی که وتر هستی یا رفیق داری که شفع هستی. شفیع همان دومی است که به تو متصل است. اگر رابطه‌ی تو با قرآن مانند رفیق دوم شد که هر وقت کسی تو را ببیند یاد او می‌افتد یا او را ببیند یاد تو می‌افتد، قرآن شفیع تو خواهد بود.
 
 
آویختن در کلام الهی، یعنی فکر و قلب و عمل تو با قرآن کریم هماهنگ شود. اگر این‌گونه شد، «فانه شافع مشفّع»؛ او شفیعی است که شفاعتش پذیرفته شده است.
 
 
حضرت می‌فرماید در زمانی که انسان بر حضرت حق عرضه می‌شود، به برکت قرآن به ما رحم کن. یعنی قرآن به فریاد ما برسد. اگر کسی از وادی معصیت به طاعت آمد، عزیز می‌شود و چنانچه کسی با راهنمایی قرآن از خواری معصیت به عزت طاعت ارتفاع پیدا کرد، این اتفاق برای او می‌افتد و قرآن او را بر عرش عزت می‌نشاند. قرآن، رفیق و شفیع خود را رها نمی‌کند.
 
 
امیدواریم خدای تبارک و تعالی به همه‌ی ما توفیق دهد دل‌ها و افکار و اعمال ما منور به نور قرآن کریم شود و قرآن در دنیا رفیق ما و در آخرت شفیع ما باشد. ان‌شا‌ءالله خدای متعال توفیق بار یافتن به مقام شامخ شفاعت را به همه‌ی ما کرامت کند.
 
 
 


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید